Benim adım Caday. Kutsal bir taşım ben. Zaman içinde elden ele dolaşıp, insanların yaşamlarına girdim, bazen de kaderlerine yön verdim.
Bunlardan biri de, evli ve bir çocuk babası Cemal'di. Eski bir solcu olan bu adamın hayatı bir gün servisle ifle giderken değişti. Belki de, tekdüze hayatı biraz renklendi demeliyim. Benim adımı sayıklar oldu bilmediği bir dilde ve bir kayın ormanının dalları tüm vücudunu sarıyormuş hissine kapılıyordu durduk yerde. Şaşırdı, korktu, bir anlam veremedi tüm olanlara. Çözüm yolu ararken iflinden, eflinden, çocuğundan uzaklaştı. Yasak bir iliflkinin eşiğinde, bambaflka biri oluvermiflti. Bu başkalaşım, gündüz düflleri ve sayıklamalar, üniversite yıllarından tanıdığı eski bir ülkücü olan Osman'la Cemal'in yollarının kesiflmesine neden oldu. Bundan sonra da onun hikâyesiyle benimki iç içe geçti, birlikte geliflmeye başladı.
Kimdim ben' Neydim' Hangi ellerde, hangi kaderlere yön vermifltim' Ne pahasına korunmufltum'
Ben bu soruların yanıtlarını ararken, korku zamanlar ve insanlar arasında kol geziyor, özellikle de geceleri ve soğuk kuytularda çoğalarak yayılıyordu. Kimi hayatın kendisinden, kimi geçmiflinden, kimi geleceğinden, kimi de sahip olduklarından korkuyordu...
Ömer F. Oyal'ın birinci romanı Sürgün Ruhun Rüya Defteri'nde, cezalı bir ruhun uzun yolculuğuna ortak olmufltuk. fiimdi ise kutsal bir taflla, Caday'la birlikte farklı hayatlara karışıp, tarih içinde birçok serüvene atılacağız.
Stok Kodu
9789750404061
Boyut
135-215
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-3
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat