Fotoğraflarla 20.Yüzyılın Sosyal Tarihi Seti (10 Kitap) - Gettyimages(Kutulu, Renkli, Kuşe)

%8
Fotoğraflarla 20.Yüzyılın Sosyal Tarihi Seti 1900-1990 (10 Kitap),Nick

Liste Fiyatı : 225,00 TL
İndirimli Fiyat : 207,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 207 puan kazanacaksınız)
   207

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Ürün İçerikleri:

1900'ler Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi

20. yüzyılın ilk on yılı. Sınai, askeri, bilimsel ve teknik rekabet. Güçlü devletler, organize işgücü ve yoksul halk. Görsel açıdan muhteşem, toplumsal açıdan utanç verici, siyasi açıdan heyecanlı ve tehlike çanlarının çaldığı bir dönem.

1910'lar Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi

“Soğukkanlılığını yitiren dünya; savaşlar, devrim, protesto, saldırganlık, hüsran, endişe, acı.

Ve Birinci Dünya Savaşı. Çöken imparatorluklar. Kadınlara oy hakkı ve kahramanlara vatan. Sessiz filmler ve gramofon. İnsan ve dehasının başarıları, parlak ürünleri.

1920'lar Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi

Caz Çağı. Sessiz filmler ve canlı müzik. Olağanüstü keşifler ve moda. Ulaştırmada devrim, ekonomide kaos, faşizm ve ekonomik depresyonun ilk ayak sesleri, işsizlik hayaleti. Ancak bir kameranın yakalayabileceği çılgın ve kederli dünya kareleri

1930'lar Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi

Caz Çağı. Sessiz filmler ve canlı müzik. Olağanüstü keşifler ve moda. Ulaştırmada devrim, ekonomide kaos, faşizm ve ekonomik depresyonun ilk ayak sesleri, işsizlik hayaleti. Ancak bir kameranın yakalayabileceği çılgın ve kederli dünya kareleri

1940'lar Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi

İkiye bölünmüş bri onyıl: Kazançları, trajedileri, zaferleri ve kurbanlarıyla “dünya savaşta“ ve “barış ve yaşama dönüş“; yeniden inşa ve yeniden ayağa kalkış, yeni umutlar, yeni sorunlar, yeni keşifler. Fotoğraf makinesinin objektifinden onyılın kargaşası.

1950'ler Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi

Soğuk savaşın kıskacında ve nükleer bombaların gölgesindeki dünya. Macaristan ayaklanması, Süveyş ve Kıbrıs ve sömürgeciliğin gerginlik ve dehşet yıllarında zafer ve trajediler. Uzayın fethi. Ve Tanrı Brigitte Bardot'yu yarattı.

1960'lar Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi

Çalkalanan altmışlar. Cinsellik, uyuşturucu ve Rock'n Roll; patlamaya hazır bir kokteyl. Rock müzik ve doğum kontrol hapı, mini modası ve maksi modası, Rolling Stones ve Beatles, Dallas ve Vietnam. Kameraların sessiz tanıklığıyla büyük ıstırap ve kendinden geçiş kareleri.

1970'ler Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi

Beyrut'tan Belfast'a , Kıbrıs'tan Soweto'ya, Münih'ten Mogadişu'ya terör ve şiddet. Ayetullah Humeyni, Sahtekar Nixon, General Amin, Pol Pot. Genç Michael Jackson ve yaşlanan Elvis Presley. Kameraların sessiz tanıklığıyla ortaya çıkan çarpıcı gerçekler.

1980'ler Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi

Haklı olan güçlüdür. Sovyetler Birliği'nde “glastnot ve perestroyka“. Afrika'dan AIDS. Afrika'ya yardım. Çernobil faciası, gelişen çevre duyarlılığı, eşcinsellere özgürlük. Televizyonda izlenen savaşlar devri. TV'de sabun köpüğü diziler ve seri katiller.

1990'lar Fotoğraflarla 20. Yüzyılın Sosyal Tarihi

Berlin Duvarı ve Sovyetler Birliği'nin devrilmesiyle doğan yeni kahramanlar ve melunlar. Serbest piyasa ekonomisinin gücü ve yeni dünya düzeni. Kirlenen çevre ve dünya. Körfez Savaşı, Bosna çatışması, Afrika'da uzlaşma. Milenyumun sonu.


Stok Kodu
9799750403278
Boyut
150-170
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat