Labirentin Sonuİçimizdeki Hapishane

Labirentin Sonu,Aytekin Yılmaz
"İçimizdeki Hapishane Labirentin Sonu, bu derin acılı, ürkütücü trajediyi, onun en yoğun biçimde yansıdığı "siyasi hapishane"lerde yaşamış, bu noktadan çıkış umudunu yitirmeyerek ve o çıkış yolu için vicdanımıza ve aklımıza çağrı yapan bir insanın tanıklığıdır. Bu sorunun dışımızda değil, içimizde, yüreğimiz ve aklımızın bir sorunu olduğunu, burada çözüleceğini bilen ve inanan bir tanıklıktır bu."
Ömer Laçiner

"36 yıllık yaşamının 9,5 yılını siyasi suçlu olarak cezaevinde geçi-ren Aytekin Yılmaz bu kitapta, cezaevi laboratuarlarından Türki-
ye´nin son 10 yılının gayri resmi tarihini özetliyor."
Ferruh Yazıcı / Haftalık Aktüel Dergisi

"´Labirentin Sonu´, öteki olmayı içine sindirmiş bir yazarın kale-minden çıkma. Çok satanlar, ayın kitapları listelerinde yer alanlara benzemiyor. İçindekiler de iç açıcı değil, kafa açıcı. Benden söyle-mesi."
Serhan Ada / Radikal Gazetesi (21 Ağustos 2004)

"Kitabı okuyunca bir kez daha ürktüm. Kalbim üşüdü. Sözcüğün etik, estetik, politik ve insani anlamlarıyla korktum. Ama daha da önemlisi devrimi, sosyalizmi, insanı yeniden tarif etmenin ne denli
zor bir süreç olduğunu bir kez daha anımsadım."
Sezai Sarıoğlu / Özgür Gündem Gazetesi (5 Haziran 2003)

"´Ses duvarı´ vardır, ´ağlama duvarı´ vardır. Peki ´acı duvarı´ diye bir şey duydunuz mu' Duymadınızsa Aytekin Yılmaz´ın ´İçimizdeki Hapishane Labirentin Sonu´ kitabını okuduğunuz zaman ´acı duva-rı´nı tanımış, öğrenmiş olacaksınız. Ama ´acı duvarı´nı aşamayacak-sınız, peşinen söyleyeyim."
Gün Zileli / Birikim Dergisi (Eylül 2003)
Stok Kodu
9789944058520
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
172
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-04
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat