Osmanlı Padişahları Gayr-ı Resmi TarihimizOsmanlı Pâdişahları

%30
Gayr-ı Resmâ Tarihimiz,Ziya Nur Aksun

Liste Fiyatı : 13,00 TL
İndirimli Fiyat : 9,10 TL
(Bu ürünü aldığınızda 9 puan kazanacaksınız)
   9

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Elinizdeki eser, toplumumuzun gündeminde mühim bir yer tutan bu mes'eleyi bütün cepheleriyle ele alan, yıllardan beri tartışılmakta olan hususlara objektif bir yaklaşımla ışık tutan müstesna bir kitap niteliğindedir. Üstâd tarihçimiz Ziya Nur Aksun Bey'in kaleminden muhtasar, fakat o nisbette de öze vâsıl olan Osmanlı Padişahlarının hayat hikâyelerini ihtiva eden eser, üç bölümden meydana gelmektedir:
Birinci bölümde:
Osmanlı Padişahlarının şahsiyetleri, hususiyetleri ve icraattan
ele alınmaktadır.
İkinci bölümde:
Bugünkü İslâm Dünyası Hakkkında mütâlâalar yer almaktadır.
Eserin son Hatime bölümünde ise: Üstad Ziya Nur'un dahil olduğu kültürel devamlılığın bir başka zirvesi Dr. Mehmed Niyazi Özdemir'in Son Padişahtan zamanımıza kadar olan tarih kesitini özlü ve çarpıcı yorum ve görüşleri, öyle zannediyoruz ki, yakın tarihin sisli perdelerini aralayacak ipuçları vermektedir.
Netice itibariyle bu eser; mensûb olduğu kültür çevresinin rengini bütün güzelliği ile yansıtmakla beraber, hakkı teslim eden yaklaşımı ile de âdil ve ahenkli bir bütünlüğü sergilemektedir.
Marifet Yayınları olarak, bu güzîde eserin kültür ve irfan hayatımızda, gayr-ı resmî gerçek tarih anlayışımızda yeni bir merhale olacağı inancındayız.
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9789753591027
Sayfa Sayısı
318
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2014-04
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat