Camdan Kale, kuşak çatışmalarının çocuklar üzerindeki etkilerini farklı bir bakış açısından sunuyor. Yazar, yetişkinlerin ve çocukların iç dünyalarını karşılaştırırken, bir yandan da akıcı bir üslupla romanın kurgusunu örüyor.

Jeannette Walls kendine has idealleri ve fikirleri olan bir anne ve baba tarafından büyütülür. İdealleri olan anne ve baba, inatla toplum kurallarına karşı koyar. Bu, bir anlamda kurtuluşları da olur. Jeannette Walls ve ailesi, başlangıçta göçebeler gibi güney batının çöl kentlerinde oradan oraya sürüklenerek ve dağlarda kamp kurarak yaşarlar.

Jeannettein babası içmediği zamanlarda çocuklarının hayal dünyalarını ele geçirir, onlara fizik, jeoloji ve her şeyden önemlisi hayata nasıl korkusuzca sarılacaklarını öğretir. Annesi ise resim sanatı ile ilgilenmekte, bir yandan da kitabını yazmaya devam etmektedir.

Jeannette Walls'un hayret verici yanı, gözü pekliği, azmi ve onu kurtuluşa götüren zekâsının yanında anne ve babasını son derece derin ve cömert bir sevgiyle anlatabilmesidir.

Camdan Kale, ailede yaşanan derin kırılmalara rağmen koşulsuz sevginin sürükleyici öyküsünü anlatıyor.
Stok Kodu
9789758075706
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
319
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006
Çeviren
Özlem Yüksel
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat