Arapçada Fiil Zamanları Fiil çekimi ve fiil zamanları, bütün dillerde en önemli konulardandır. Arapça da fiil zamanları konusu, ne yazık ki yeterince ele alınmamıştır. Bu yüzden de bazı metinlerin Arapça ya veya Türkçe ye karşılıklı aktarımında bazı güçlüklerle karşılaşılıyor.
Elinizdeki eser, fiil zamanlarının oluşumu, kullanım ve kalıplaşma özellikleri konusunda, Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi nde on yılı aşkın bir süredir verdiğimiz derslerin ve okuduğumuz veya incelediğimiz eserlerden, gazete ve dergilerden taradığımız örneklerin düzenlenmesiyle oluştu. Bu açıdan, bir deneyimin ürünüdür.
Arapça da fiil zamanları konusu, Türkçe nin mantığı ve düzeni çerçevesinde işlendi. Her fiil zamanı, kendi içinde yalın, anlatma, söylenti ve şart hali başlıkları altında ele alındı. Bu, Türk okuyucusuna büyük kolaylık sağlayacaktır. Konular işlenirken kavranılmasını kolaylaştıracak formül ve kalıplar verilmiş, bol çekim, örnek ve alıştırmalarla zenginleştirme yoluna gidilmiştir. Arapçada Fiil Zamanları, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları, 1000000046083, Vecdi Akyüz
Stok Kodu
1000000046083
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
507
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1995
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat