Kurşun Yılanı Tutmaz Müdürüm Baltacı MehmetMüdürüm Baltacı Mehmet

%25
Kurşun Yılanı Tutmaz,İlker Yenigün
1996 yılının son günleri İstanbul Belediyesi Cemal Kamacı Spor Kompleksi'nin tesis müdürü odasında tesis müdürü Mehmet Baltacı ve bir emniyet müdürüyle beraber oturuyoruz. Konu o zamanının konusu “Susurluk“ ve getirdikleri. Mehmet Baltacı konuyu dönemin meşhur şahıslarından alıyor ve bilinenlerle bilinmeyenlerin karışımından kendinin bile erişemeyeceği noktalara getiriyor. Eeeee... Baltacı bu... kimse, hatta kendi bile bilemiyor ne anlatmak istediğini. “Dediğim gibi müdürüm... Kimse Türkiye'nin kuvvetli olmasını istemiyor, herkes biliyor tek bir yumruk olsak kimse bükemez bileğimizi“ diyor ve ardından kelimenin tam anlamıyla “D-A-Ğ-I-L-YOR“:
“Herkes vatanını seviyor. Herkes özlediği vatanını istiyor. Türk askeri vatanseverdir. Türk polisi vatanperverdir. Türk Milleti zekidir, Türk Milleti çeviktir, Türk Milleti cenkçidir...........“ ve iki elini emniyet müdürünün burnunun dibinde şaklatarak son noktayı koyuyor:
“Türk milleti kıvraktır“
Artık zaman fren zamandır diyerek Baltacı'ya tepkiyi veriyorum:
“Pessss be abiicim..... biz dansöz müyüz?“
Baltacı hemen iki elini 'ben yapmadım' der gibi havaya kaldırdı ve tarihe geçecek lafını yapıştırıverdi: “Hayır... dedim, dedim de öyle demek istemedim“.
(Arka Kapak'tan)
Stok Kodu
9799759960062
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
120
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-07
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat