İçimizdeki Korsan Meydan Okuyan Markalar Yaratma KültürüMeydan Okuyan Markalar Yaratma Kültürü

%22
İçimizdeki Korsan,Adam Morgan

Liste Fiyatı : 17,50 TL
İndirimli Fiyat : 13,65 TL
(Bu ürünü aldığınızda 13 puan kazanacaksınız)
   13

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Gelecekte pazarlama odaklı şirketlerin nasıl düşüneceğini ve hareket edeceğini açıklayan, pazarlamacıların yeni manifestosuna; yani İçimizdeki Korsan'a hoş geldiniz!
Bu mecburi korsanlar'ın kitabıdır. Başarmak için donanmandan ayrılarak yeni bir kategori yaratmak ve kendi şirketlerinin geçmişine rağmen yeni bir yol seçmek zorunda kalanları anlatmaktadır.
Adam Morgan, sadece Diesel gibi ikon haline gelmiş meydan okuyucu merkaların efsanevi kurucularını değil, aynı zamanda çok uluslu birçok markanın içinde meydan okuyan “görünmez“ efsaneleri de araştırıyor. Ortak özellikleri ve turumları bir kenara bırakarak yaptığı görüşmelerle bize ilk defa meydan okuyucu olmak için geliştirmemiz gereken yönleri gösteriyor.
İçimizdeki Şeytan bu bulgulara dayanarak, korsan olmanın anarşist olmakla karıştırılmaması gerektiğini savunuyor. Korsanlığın kendine ait bir disiplini var. Korsanların gerçek hayatta donanmadan oldukça farklı ama onları bir şekilde bir araya getiren kendi etik kuralları var.
Morgan, işte bu kuralları ortaya koymayı amaçlıyor. Mesea yeni fırsatlar için nerelere baktıklarını, küçük bütçeler ve kısıtla dağıtım imkanlarıyla neler yaptıklarını, üstleriyle nasıl mücadele ettiklerini ortaya koyuyor.
Yeni ve zorlu bir yola girmeye karar verdiklerinde ilk zorlu yılı nasıl anlattıklarını ve sonuçlarını onları nasıl haklı çıkardığını anlatıyor. İçimizdeki Şeytan'ın ilk bölümü bu ortak davranışları anlatarak Pazarlama Korsan olmanın yollartını ve merkanızı nasıl bir adım öteye götürebileceğinizi anlatıyor. İkinci bölüm ise 'Donanmanın İçindeki Korsanlar'; yani kurucusu olmayan büyük organizasyonlarda marka merkezli kültürlere odaklanarak mikro ortamlarda ortaya çıkan meydan okuyucuların nasıl yaratılabileceğini ve büyüyebileceğini araştırıyor. Morgan, bu arada 'Donanmanın Altı Bahanesi' gibi markanızın ihtiyacı olan korsan olmamanızın bahanelerini ve “Ama benim bir kurucum yok“, “Kısıtlı reklam bütçem var“ ve “Müşteri, kategoride yenilik istemiyor“ gibi inanışları da inceliyor.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9799756347903
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
360
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-04
Çeviren
Aslı Kalem Bakkal,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat