Reklam endüstrisi bir değişim süreci içinde. Hangi medyayı kullanacağımızı seçebildiğimiz bir dönemde, geleneksel televizyon kanalları, basın ve ilanlar, artık bir markanın hedef kitlesine ulaşabilmesi için en uygun mecralar değil. Bu yüzden, global markalar, ürünleri hakkında konuşulması için daha yaratıcı ve orjinal reklamlar yaratıyor. Microsoft, Manhattan'ı kelebek çıkartmalarıyla kapladı, Volkswagen buzdan bir Polo yaptı ve bir Londra sokağına park etti; Adidas ise iki futbolcuyu, Tokyo sokaklarının tepesinde ölüme meydan okuyan bir maç yaptırmak için havadan sarkıttı.
Gerilla Reklamcılık, büyük markalarının, kâr gütmeyen organizasyonların ve bireylerin, kendilerini, fikirlerini ve ürünlerini tanımak için kullandıkları çeşitli ve yaratıcı taktiklerin en iyi uluslararası örneklerini size sunuyor. 68 uluslararası kampanya, yaklaşımlarına göre gruplandırıldı: Sokak Propagandası, Yerine Özgü Mecralar, Sinsi Manevralar, Akrobatik Reklam Numaraları ve Çok Taraflı Saldırı.
Yazar Gavin Lucas, iletişim sanatları yayını Creative Review yazarlarındandır.
13 yıldan fazladır grafiker olan Michael Dorrian, aralarında Business Cards: The Art of Saying Hello and Business Cards 2, Highflyers, Album Covers from the Vinyl Junkyard, Scrawl, Scrawl Too, Zines ve Stick 'Em Up'ın da bulunduğu birçok başarılı kitabın editörlüğüne yardımcı olmuş ve tasarımlarını yapmıştır.
Kitapta 200'den fazla renkli illüstrasyon bulunmaktadır.
Ty Montague'nün Önsözüyle
(Eşbaşkan, CCO, JWT, New York)
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789944383639
Boyut
230-295
Sayfa Sayısı
185
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-02
Çeviren
Begüm Aydın,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
Kuşe
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat