Marka nasıl yaratılır, pazarlar nasıl yeniden tanımlanır ve alışkanlıklara nasıl meydan okunur?
IKEA, Coca Cola Co., Sony Ericsson, IBM, Napster ve Diaego gibi uluslararası şirketlerin danışmanı... Best-seller “The New Marketing Manifesto“, “After Image“ ve “The Brand Innovation“ adlı kitapların yazarı... Londra'da en çok talep gören konuşmacı... John Grant... Günümüzün en sıradışı ve yaratıcı pazarlama gurularından biri.
İmaj oluşturma dönemi artık geride kaldı!
Dünyayın en büyük şirketleri, şimdi en son ve yenilikçi reklam sonrası stratejilerine yatırım yapıyor.
John Grant, yoğun olarak kullanılan, USP, “marka ruhu“ gibi kavramların ve trend araştırmalarının yetersizliklerini sorguladığı ve başarının insanların yaşam tarzlarını etkilemekten geçtiğini örnekleriyle (iPod, Starbucks, eBay) anlattığı kitabıyla markalara olan bakış açımızı değiştirecek.
“Marka molekülü“ terimiyle bizleri tanıştıran Grant, ayrıca otuz iki ana markalama fikriyle markaları yaratma ve geliştirmede pratik çözümler sunduğu kitabında; yaratıcılığın ön plana çıktığı ve etkinin her şey olduğu bir dünyanın kapılarını sizler için açıyor.
“Pazarlama üzerine çalışan herkes, John Grant'ın bu kitabında hem kışkırtıcı, hem de zekice planlamış fikirler bulacaktır. Eğlendirici tarzı sayesinde kolaylıkla okunabilmekte...
Son dakika dokunuşları için yaratıcı bir ilham kaynağı...“
Tim Kaner, Strateji ve Planlama Direktörü, Sony Europe
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9799944383171
Boyut
145-215
Sayfa Sayısı
391
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-11
Çeviren
Aytül Özer,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat