“Çok önemli“ etkinlikler gerçekleştirmenize rağmen medyada yeterince yer almadığınızı mı düşünüyorsunuz? Gazetecilere ulaşmakta ve onları ikna etmekte sıkıntı mı çekiyorsunuz? Gönderdiğiniz basın bültenlerinde yazdıklarınız ya da basın toplantılarında söyledikleriniz medyaya hiç beklemediğiniz ve belki de istemediğiniz bir şekilde mi yansıyor?
Röportaj verdiğiniz muhabire “off the record“ kalması şartıyla bazı önemli bilgiler verdiğinizde aldığınız “samimi“ söze rağmen söyledikleriniz 'olduğu gibi' mi yayımlanıyor? Gazetecilere, sizin hakkınızda verdikleri yanlış veya eksik bilgileri düzelttirme konusunda zorluk mu çekiyorsunuz?
Bu şikayetlerden birinden, bir kısmından veya tümünden mustaripseniz sizin için konabilecek en doğru teşhislerden biri şu olabilir: Büyük ihtimalle medyayı ve gazetecileri yeterince iyi tanımıyorsunuz ve haber süreçlerinden pek haberdar değilsiniz!
Bu teşhisin sizin için de geçerli olduğunu düşünüyorsanız medya dünyasının içinden birinin, tecrübeli gazeteci Sally Stewart'ın bu konuda size söyleyeceği çok şey var.
(Arka Kapak'tan)
Stok Kodu
9799756347668
Boyut
145-215
Sayfa Sayısı
240
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2005-08
Çeviren
Özgür Emir,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat