Web Kuralları İnternet, Tüketici Tercihlerini Ne Yönde ve Nasıl Değiştiriyor?

%22
Web Kuralları İnternet,Tüketici Tercihlerini Ne Yönde ve Nasıl Değişti
“Müşteri velinimetimizdir“ günlerinde, bir satıcı için anlayışlı ve güleryüzlü olmak hayati önem taşırdı. En iyi mal ve hizmeti en ucuza almak isteyen müşteri her zaman haklıydı. O bir kraldı, kraliçeydi. Bu gerçeğe itibar etmeyen satıcılar yok olmaya mahkumdu.
Bugün milyonlarca insan, satıcıların yüzünü bile görmeden alışveriş yapıyor. Web'de gezinen milyonlar, hava durumunu, borsayı, maç sonuçlarını ve haberleri takip ediyor. Oyun oynuyor, sohbet ediyor, araştırma yapıyor. Modern hayatın giderek artan bir bölümü Web'de geçiyor.
Pek yakında, Web üzerinden, vergiler ödenecek, seçimlerde oy kullanılacak, detaylı tıbbi muayeneler gerçekleştirilecek.
Bütün bunlar gücün el değiştirmeye başladığının göstergeleri. Enformasyon, çağımızın en büyük gücü ve artık bu güç büyük şirketlerden tüketicilere doğru akmaya başladı. Artık kuralları tüketici belirliyor.
Web Kuralları adlı bu kitabında Tom Murphy, bu büyük hareketin etkilerini inceliyor. İş dünyasında, medyada, finans alanında, sağlıkta, eğitimde, eğlencede, siyasette bizi nelerin beklediğini gösteriyor.
Bu değişimi bütün boyutlarıyla görebilmek koley değil elbette. Bu kitapta Murphy ile birlikte resmin bütünün tamamlamaya çalışan başkaları da var.
(İç Kapak)
Stok Kodu
9799758378233
Sayfa Sayısı
289
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2000-01
Çeviren
İnci Berna Kalınyazgan,
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat