Macromedia Coldfusıon Mx İle Web Uygulamaları Geliştirme

%20
Macromedia Coldfusıon Mx İle Web Uygulamaları Geliştirme,Ben Forta
Macromedia Coldfusıon Mx İle Web Uygulamaları Geliştirme ColdFusion MX ile Web uygulamaları geliştirmek için bilmeniz gereken her şey dünyanın en çok satan ColdFusion kitabında!

Macromedia ColdFusion MX, ASP, PHP ve JSP'ye kıyasla çok daha az bir eğitimle ve çok daha az kod satırıyla güçlü Web uygulamaları ve Web servisleri geliştirmenizi sağlayan bir uygulama sunucusudur. ColdFusion MX, Microsoft IIS, Sun ONE/iPlanet ve Apache dahil olmak üzere yaygın Web sunucularının tümüyle kullanılabilir. ColdFusion MX kullanarak güçlü İnternet uygulamalarını ve Web servislerini rekor sürelerde geliştirebilirsiniz.

ColdFusion topluluğunun en çok tanınan ve saygı duyulan isimlerinden Ben Forta öncülüğünde hazırlanan bu kitap, ColdFusion'ın sunucu tarafı script dili CFML'i kullanarak zengin İnternet uygulamaları geliştirebilmek için ihtiyaç duyacağınız tüm bilgi ve becerileri kazandırıyor. Hem eksiksiz bir eğitim kitabı, hem de başvuru kılavuzu olarak faydalanabileceğiniz ColdFusion MX ile Web Uygulamaları Geliştirme, CD'ye eklenen Türkçe ek bölümlerle birlikte 1724 sayfalık dev bir kaynak.

ABD ve pek çok ülkede en çok satan bilgisayar kitapları listesinde yerini koruyan ColdFusion MX ile Web Uygulamaları Geliştirme'nin Türkçe basımında, kitabın ABD'de en son baskısı olan 5. baskı temel alındı. Kitapta, Web ve veritabanlarının temellerinden başlanarak, veri bağlantılı sayfalar oluşturmak, güvenlik mekanizmalarını uygulamak ve eksiksiz uygulamalar oluşturmak gibi daha karmaşık konulara geçiliyor. Bu sırada, ColdFusion MX'teki yeni özellikler de anlatılıyor: J2EE tabanlı bir altyapı, yeni geliştirme ortamı, ek hata ayıklama araçları, Flash ile entegrasyon, grafik oluşturma, XML ve cep telefonları gibi kablosuz aygıtlar için içerik üretme ve daha pek çok konu ele alınıyor.

İster deneyimli bir ColdFusion geliştiricisi, ister Web geliştirmeye ve ColdFusion'a yeni başlayan biri olun, ColdFusion MX ile Web Uygulamaları Geliştirme'de tüm sorularınızın cevaplarını bulacak ve pek çok yeni şey öğreneceksiniz. Veri bağlantılı, dinamik Web sayfaları yaratmak istiyorsanız; Web'den faydalanarak veri yayınlamak ve toplamak istiyorsanız; Web geliştirmeye yeni başlıyor ancak statik sayfalardan fazlasını bilmiyorsanız veya Flash kullanarak sadece animasyon ve filmler yerine uygulamalar yaratmak istiyorsanız, her durumda bu kitap tam size göre!

Kitapta yer alan veritabanı ve örneklerle birlikte, ColdFusion MX Developer Edition ve gerekli tüm uygulamalar CD'de yer alıyor. Bu kitapla bir ilk gerçekleştirilerek, CD zarfından çıkan aktivasyon koduyla geliştiriciler için www.cfsunucusu.com adresinde ücretsiz ColdFusion barındırma hizmeti de sağlanıyor. Web geliştirmeyle ilgileniyorsanız, bu kitap hayatınızı değiştirebilir!
(Arka Kapak) Macromedia Coldfusıon Mx İle Web Uygulamaları Geliştirme, Medyasoft Yayınları, 9789756675168, Ben Forta
Stok Kodu
9789756675168
Boyut
190-240
Sayfa Sayısı
1230
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2004-1
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat