Macromedia Flash Mx Tasarımcısı

%20
Macromedia Flash Mx Tasarımcısı,Christopher Hayes
Macromedia Flash Mx Tasarımcısı Macromedia'nın kendi sınavlarına hazırlık için önerdiği

EN TEMEL KAYNAK; artık Türkçe!

Macromedia Web araçlarıyla ilgili bilgilerin ve bu araçların kullanımının yaygınlaşması, Web tasarımcılarının bu araçlara hakim ve bu araçlar konusunda uzman olduklarını gösterecek bir sertifika sınavı düzenlemeyi anlamlı ve gerekli hale getirmiştir. Flash sertifika sınavının geliştirilmesi doğal olarak bir yardımcı çalışma kılavuzunun varlığını gerekli hale getirdi. Flash uzmanları bile bu ürünün her özelliğini kullanmamaktadır ya da bütün Web sitesi tasarımı sorunlarıyla her gün karşılaşmamak­tadırlar, bu nedenle sınavdan önce genel bir son gece çalışması yapmak isteyeceklerdir. Bu çalışma kılavuzunun içeriği, yalnızca Flash ve ilgili Web sitesi tasarımı teknolojileri hakkındaki bilgilerinizin derinliğini görmenize yardımcı olmakla kalmayacak, sizi sertifika alma sürecine de hazırlayacaktır.

Macromedia Flash MX Tasarımcısı Sertifika Sınavlarına Hazırlık Kılavuzu adlı bu kitabın yaklaşımı, öncelikle Flash ürününü ve tasarımcıların bu ürünle gerçekleştirdikleri görevleri genel olarak gözden geçirmek ve ardından da ayrıntılara geçmektir. Bu kitapta Flash'ın her özelliği veya her istemci tarafı Web teknolojisi ile ilgili, çok ayrıntılı bir çalışma bulamayacaksınız. Ayrıca, çok sayıda öğretici uygulamalar ya da uzun kod örnekleriyle de karşılaşmayacaksınız. Bu kitapta bulacağınız; profesyonel bir Flash tasarımcısının anlaması gereken anahtar noktaları gösteren şekiller ve örneklerle birlikte, Flash'ın dikkat çekici özelliklerinin basitten karmaşığa doğru düzenlenmiş kısa bir özetidir. Flash'ı nasıl kullanacağını bu kitaptan öğrenebilirsiniz, ancak asıl amaç Flash'ın özellikleri ve yapabilecekleri hakkında özet bilgilerle sizin bilginizi artırmak ve tamamlamaktır.

Bu Kitap Nasıl Kullanılmalı'

Bu kitap iki biçimde kullanılmak üzere tasarlanmıştır:

Sınava hazırlanmak için, kitaba baştan başlamalı ve sistematik olarak tamamını çalışmalısınız. Kitap akışı, düzeni ve yapısı, içeriğin gözden geçirilmesinin olabildiğince zevkli bir deneyim olması için tasarlanmıştır. Çalışıyor gibi değil de bir kitap okuyor gibi hissetmeniz için içerik, kolay okunabilir ve akılda kalıcı kısa, minik parçalar halinde tasarlanmıştır.

İçeriğin tamamını gözden geçirdikten sonra, fazladan çalışmaya gereksinim duyduğunuz konu başlıklarını yeniden okuyun. Başlıklar son derece odaklanmış ve kolayca kullanılabilir bölümler içinde işlenmiştir, böylece gereksinim duyduğunuz konu başlığını kolaylıkla bulup okuyabilirsiniz. Metin içerisinde sizi ilgili konuya yönlendiren küçük notlar, gerektiğinde ilgili konu hakkında daha ayrıntılı bilgilerin yer aldığı başlıkları okumanızı sağlar.

Sınavdan sonra, tarzı ve tasarımıyla bu çalışma kılavuzunun aynı zamanda paha biçilmez bir masaüstü başvuru aracı olduğunu göreceksiniz.

Kitabın İçeriği

Bu kitap, her biri bir konuya son derece odaklanmış bölümler içeren, dört kısımdan oluşmaktadır. Her bölüm, kısa bir özet ve örnek sorularla sona ermektedir (soruların yanıtları EK A'dadır).

KISIM I: Flash MX İçin Temel Gereksinimler: Proje Mimarisi, Sayfa ve Arayüz Düzeni: Bu kısım Flash ortamı kullanımının temellerini, sayfa ve arayüz düzeni ve Flash mimarisini içermektedir. Bu kısımda aşağıdaki başlıkları içeren bölümler bulunmaktadır:

Sayfa ve Arayüz Düzeni
Flash Mimarisi

KISIM II: Etkili Görsel Tasarım ve Programlama: Bu kısım; etkili Flash dokümanları yaratırken kullanılan yazı, renk ve araçlar da dahil olmak üzere, Flash dokümanları oluştururken kullanılan görevleri ve teknolojileri kapsar. Bu kısımda aşağıdaki başlıkları içeren bölümler bulunmaktadır:

Flash'ın Yapı Taşları
Yazı Kullanma
Renk Kullanma
Araçlar

KISIM III: Etkili Hareket Tasarımı ve ActionScript: Bu kısım, canlandırma ve etkileşim yaratmak için Flash'a yerleştirilmiş olan özellikleri kapsar. Bu kısımda aşağıdaki başlıkları içeren bölümler bulunmaktadır:

Düğmeler
Hareket Tasarımı
ActionScript'e Giriş
Olaylar
Değişkenler
Fonksiyonlar
Nesneler
Metotlar

KISIM IV: Etkili Optimizasyon ve Çıktı Tasarımı: Bu kısım ses ve Flash dokümanlarının test edilmesi, yerleştirilmesi ve bakımını kapsar. Bu kısımda aşağıdaki başlıkları içeren bölümler bulunmaktadır:

Ses
Dosya Boyu Optimizasyonu Macromedia Flash Mx Tasarımcısı, Medyasoft Yayınları, Cemal Değer, 9789756675120, Christopher Hayes
Stok Kodu
9789756675120
Boyut
140-200
Sayfa Sayısı
184
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2003-6
Çeviren
Cemal Değer
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat