Harcandıkın yazılış hikâyesini çok özetle ifade etmek zorundayım.

Bir gün, beni telefonla arayan genç mutlaka konuşmamız gerektiğini söyledi. Bu gençle iki üç ayda bir telefonda konuşuyorduk. Bu defa sesi çok ürkütücüydü. Ağlamaktan da yer yer konuşamıyordu. Bilmiyorsunuz, hocam neler oldu bilmiyorsunuz. Ben artık yaşayamam. Ne yapacağımı bilemiyorum. Dakikalarca ağladı. Onunla konuşmak istediğimi söyledim. Ve onunla görüştüm. Bana anlattıklarından dolayı serhoş oldum. Günlerce kendime gelemedim.

Anlatılan her şey roman yapılmaz. Olayların doğru olup olmadığını gencin sırrını saklayarak öğrendim.

Kendi tecrübelerimde vardı.

Mesela, selamı almayanlar oldu. Suçum televizyona çıkmışım. Elinde imkan olsa bana neler yapacak. Kim bu? Şartlanmış taassup ehli kişi veya kişiler.

Aldanmak çok kolaydır. Boşuna söylenmemiş, kırk söz bir büyü yerine geçer diye. Harcandık romanını imkanım olsa milli eğitimden, Kuran kurslarına kadar her yerde okuturdum.

Harcandık romanı piyasaya çıktı. Şimdi ikinci cildi nitelikli devamını yazacağım. Harcandık II demek yerine ilk romanı okumayanlar eksiklik hissetmesinler, ilk kitabı aramak onları yormasın diye. Neden Harcandıkın devamını yazıyorum biliyormusunuz, yeni çok farklı gelişmeler oldu. Romanın adını ne koysam diye çok düşündüm. İnşaallah BİLSEYDİM olacak.

Allah izin verirse 2008de çıkmış olur.

Harcandık, iyi giden kitaplar arasında.
Stok Kodu
3002758100549
Boyut
135-195
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2.hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat