Tüm dünyada son dönemde onarıcı adalet kavramı ile tırmanışa geçerek popülarite kazanan arabuluculuk yöntemi faklı toplum ve kültürlerde olumlu bir amaç ve yarar için yaygın şekilde çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Adalet, güvenlik, sosyal güvenlik, okul, iş, çevre ve günlük yaşamda kişiler arası ilişkiler gibi oldukça geniş bir yelpazede hizmet sunan arabuluculuk disiplinler arası bir süreç olarak yer almaktadır.

Bu eserde, alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemlerinin tarihi gelişimi, çeşitli kültürlerde ve toplumlarda kullanımı, kavramlar, strateji ve tatkikler, avantajlar, dezavantajlar, tartışma ve görüşler, Türk hukukundaki düzenlemeler detaylı olarak ele alınmakta ve toplumumuzda gelecekte söz sahibi olacak gençlerimiz için okullarda akran arabuluculuğu alanında yapılan ik denysel çalışma ile birlikte polis arabuluculuğu yer almaktadır.

"Eser birçok alanda ve günlük yaşamımızda kullanılabilecek arabuluculuk konusunda başvuru niteliğinde bir kaynak kitap olarak bu alanda çalışanlarla birlikte toplumun her kesimine hitap edebilecek şekilde kapsamlı, anlaşılır ve akıcı bir dille kaleme almıştıer ve sorularımıza cevap verebilme özelliği taşımaktadır.
Stok Kodu
9789944189019
Sayfa Sayısı
157
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-05
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat