Hoşgörü ve Diyalog İklimi / F. Gülen'in Konuşmalarında ve Yazılarında

%20
Hoşgörü ve Diyalog İklimi / F. Gülen´in Konuşmalarında ve Yazılarında,
Hoşgörü ve Diyalog İklimi / F. Gülen'in Konuşmalarında ve Yazılarında Aç herkese açabildiğin kadar sineni, ummanlar gibi olsun! İnançla geril ve insana sevgi duy, kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığını bir mahzun gönül..!

...

İyileri iyilikleriyle alkışla; inanmış gönüllere mürüvvetli ol, münkirlere öyle yumuşak yanaş ki kinleri, nefretleri eriyip gitsin ve sen soluklarında daima Mesih ol..!

...

Kötülükleri iyilikle sav; görgüsüzce muamelelere aldırış etme! Herkes davranışlarıyla karakterini aksettirir. Sen müsamaha yolunu seç ve törebilmezlere karşı alicenap ol..!

...

Sevgiyi sevip düşmanlığa düşman olmak, inançla coşan bir kalbin en mümeyyiz vasfıdır. Herkesten nefret ise, ya gönlü şaytana kaptırmışlık veya bir cinnet eseridir. Sen insanı sev, insanlığa hayran ol..!

...

Sakın bir kere dahi olsa, nefsin hakemliğine düşmemelisin; zira ona göre senden başka herkes mücrim, her fert de talihsizdir. Bu ise, en doğru sözlünün beyanında şahsın helakı demektir. Sen nefsine karşı oldukça sert, başkalarına karşı da yumuşaklardan yumuşak ol..!
(Arka Kapak) Hoşgörü ve Diyalog İklimi / F. Gülen'in Konuşmalarında ve Yazılarında, Merkür Yayınları, 9789756906019, Kudret Üncal
Stok Kodu
9789756906019
Basım Yeri
İstanbul
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat