“Bak Keko!“ dedi Doğan. “Seninle açık konuşacağım; kendi kaderin, yine kendi elinde! Diklenmeye kalkarsan, hiç dinlemem basarım tetiğe! Gömmek için bile uğraşmam... Bu ıssız topraklarda kurda kuşa yem olursun... Hiç kimse de ardından ağıt yakmaz! Üstelik memleket, senin gibi maskesi düşmüş bir pislikten kurtulduğu için memnun bile olur! Onun için, hızlı düşün, çabuk karar ver ve en önemlisi doğru konuş!“ Mehmet, Doğan Bey'in şaka yapmadığını düşünüyor, belki de meslek hayatının ilki olacak böyle bir olayın şahidi olacağı için heyecanlanıyordu. İtiraf etmek gerekirse, az da olsa korkuyordu. Ne kadar lanet olursa olsun bir insanın hayatına son vermek bu kadar kolay mıydı?... Gizli servisler arasında yürü-tülen savaşta öldürülen insanların birçoğu aynı soğukkanlılıkla öldürülmüşlerdi. Bu işin kuralı buydu... Her şey tetiği çekene kadardı. Demek ki, insan bir kere öldürmeye alıştı mı, artık gerisi geliyordu!
Dört kitaptan oluşan “Bir Gizli Servis Mensubunun Anıları-Çuvaldız“ serisiyle Türk okuru ile buluşan ve bir ilk'e imza atarak bu konudaki boşluğu dolduran Yılmaz Tekin; geniş realite okyanusundan, hayal gücünün bir şeyler katmasına gerek kalmaksızın, birtakım romanesk olayların nasıl çekilip çıkarılabileceğinin en güzel örneğini veriyor.
Türk gizli servisinin acar elemanlarından Doğan Bey'in, değişik bir coğrafyada, Suriye istihbaratıyla giriştiği amansız mücadelesinin anlatıldığı bu kitapta; acımasız kuralların yanı sıra, arkadaşlığın, sevginin, duygusallığın en uç noktalarına kadar yükselecek ve bir daha da oradan inmek istemeyeceksiniz.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789750166204
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
270
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat