Alim ve Mücahid Said-i Nursi Saltanattan Cumhuriyete geçiş dönem ulema açısından karanlık bir dönem olmuştur. Bu dönemde kimi ulema hayatını kaybetmiş, kimi ulema da hayatını ikiye bölmüştür. Cumhireyetin ilk yıllarında bir alim; "Şeytanın ve zalim siyasetin şerrinden Allaha sığındığıın" haykırmış ve yadınlanma felsefesini savunan bürokratlara rağmen, İslâmı tebliğ etmeye başlamıştır.

Allahû Teâla (cc)nın rızasını herşeyin üstünde tutan ve "Saçlarım adedince başlarım bulunsa ve her günü biri kesilse; Hakikat-i Kuraniyeye feda olan bu baş zındıkaya teslim-i silah etmeyecek ve davasından vazgeçmeyecektir" diyen Sâid-i Nursîyi rahmetle anmak hepimizin vazifesidir.

Bugüne kadar Sâid-i Nursînin hayatını anlatan bir çok kitap neşredildi. Kimi "eski Sâid"i anlatıyor, kimi de "yeni Sâid"i. Kimi mehdi diyor, kimi müceddid. Bizim bu eserimiz ise Alim ve Mücahid Sâid-i Nursînin hayatını ve mücadelesini objektif bir şekilde ortaya koyan bir biyografi çalışmasıdır. Alim ve Mücahid Said-i Nursi, Misak Yayınları, 9789757719182, N. Mehmet Solmaz
Stok Kodu
9789757719182
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
264
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2006
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat