İsviçre Hastanesi Yarışma Oyunları 1Yel mi Değirmen mi - Bakır Kalkan - Mendil Alır mısınız

%22
İsviçre Hastanesi Yarışma Oyunları 1,Aslı Öngören
İsviçre Hastanesi Yarışma Oyunları 1 Özel Isviçre Hastanesi'nin düzenledigi, yazarlar için 35 yas alti sinirlamasi olan yarismada ödül alan üç oyun birarada. Yel mi Degirmen mi, tiyatrocu iki oyun kahramani ayni konuyu, tiyatro sanatinin 6 çesitlemesi içinde sahneye getirirken, ülkemizin toplumsal yapisindaki aksakliklara eglenceli-sasirtici bir üslupla göndermeler yapiyor. Bakir Kalkan, mitolojiden bir öyküyü, temiz akici bir tiyatro diliyle, siirsel ve yalin anlatimla sunuyor. Mendil Alir misiniz, büyük kentlerde yasama savasi veren terk edilmis iki genç insani, büyük kentin baska bir gerçegi mafya ile karsi karsiya getiriyor. Oyun, bu gerçekçi temayi, sade bir Türkçe ve ustaca diyaloglarla anlatiyor.

Bakır Kalkan,
Mitolojiden bir öyküyü, temiz ve akıcı bir tiyatro dili,
şiirsel ve yalın anlatımla sunuyor.

Mendil Alır mısınız,
Büyük kentlerde yaşama savaşı veren terk edilmiş iki genç insanı, büyük kentin başka bir gerçeği mafya ile karşı karşıya getiriyor; gerçekçi teması , özentisiz dili ve diyaloglardaki doğallığı ile dikkat çeken bir oyun.
(Arka Kapak) İsviçre Hastanesi Yarışma Oyunları 1, Yel mi Değirmen mi Bakır Kalkan Mendil Alır mısınız, Aslı Öngören, İpek Seyalıoğlu, İlker Köklük, 9789758648528, Mitos Boyut Yayınları
Stok Kodu
9789758648528
Sayfa Sayısı
199
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat