Bütün Oyunları Cilt: 8 Cesaret Ana ve Çocukları / Lukullus’un Sorgulanması (1940) / Lukullus’un Sorgulanması (1951) / Lukullus’un Mahkumiyeti / Sezuan’ın İyi İnsanı (Ciltli)

%22
Bütün Oyunları Cilt: 8 Cesaret Ana ve Çocukları / Lukullus’un Sorgulan

Liste Fiyatı : 25,00 TL
İndirimli Fiyat : 19,50 TL

Havale/EFT ile 19,26 TL
(Bu ürünü aldığınızda 19 puan kazanacaksınız)
   19

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
Çığırtkan: Sen sen ol da adam topla buralarda. İnan ki Çavuş zaman zaman intihar etmeyi düşünüyorum. Komutan ayın onikisine kadar dört birlik hazır olmalı diyor da başka bir şey demiyor. Yanım yörem hinoğluhin. Gözüme uyku girmez oldu. Tut ki birini yakaladım. Ne eğrisine baktım ne böğrüsüne. Kafayı çektirip askerlik kağıdını imzalattım. Ben, daha zıkkımlandığı işkinin parasını ödemeye davranırken, o sıvışmak için kapıda alıyor soluğu. tabii, kuşkulandığım için, ben de ardından... Ama koydunsa bul. Ne mertlik kaldı ne onur ne de doğruluk. Ben burada insanlığa olan güvenimi yitirdim Çavuş.
Çavuş: Anlaşılıyor ki, epey olmuş buraları savaş yüzü görmeyeli. Sonra ahlak kalır mı ya sorarım? Barış demek, düzensizlik, başıboşluk demektir; oysa düzeni ancak savaş sağlar. Tohuma kaçıyor insanlık barışta. İnsanlar da, hayvanlar da sanki hiç değersizmiş gibi ziyan ediliyor. Neymiş, francala, onun üstünde bir dilim peynir, efendime söyleyeyim, daha üstünde bir dilim et. Şimdi şu kentte kaç delikanlı, kaç dayanıklı beygir var, bilen var mıdır ha? Hiçbir zaman sayılmamış yetmiş yıldır savaş görmemiş yerlerden geliyorum ben! Oralarda insanların daha adları bile yoktu, kendi kendilerini tanımıyorlardı. Oysa, savaş zamanı düzenli listeler yapılır, kayıtlar tutulur; pabuçlar bal yalara, tahıl da çuvallara konur, insanlar ve hayvanlar dikkatle sayılıp öyle taşınır; çünkü bilinir ki, düzen olmadan savaşılmaz!
(Kitabın İçinden)
Stok Kodu
9789758106400
Sayfa Sayısı
378
Basım Yeri
İstanbul
Çeviren
Yücel Erten,
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat