Bu kitap, sosyal bilimler alanında eğitim veren yüksek öğrenim kurumlarında "genel hukuk bilgisi", "hukuka giriş", "hukukun temel kavramları", "temel hukuk" adlarıyla okutulan dersler için hazırlanmıştır.

Sosyal bilimler alanında, eğitim alan öğrenciler için, bu ders zorunlu olmakla beraber, doğrudan mesleki derslerden değildir. Sosyal bilimler alanındaki öğrencinin seçeceği mesleğinde karşılaşabileceği çeşitli hukuki konularla ilgili olarak doğru hukuki bakış açısı kazanması bu kitabın birinci amacıdır. Kitabın bir diğer amacı, öğrenim süresince, öğrencinin alması gereken diğer hukuk derslerini doğru ve kolay algılamasıdır. Son olarak öğrencinin, kamu personeli seçme sınavında da başarılı olmasına yetecek temel bilgilere bu kitapta yer almaktadır.

Kitap hazırlanırken, on yılı aşkın süredir, sosyal bilimler alanında, hukuka giriş dersi anlatan bir öğretim elemanı olarak edindiğim deneyimlerden hareketle konular; dil bakımından kolay iletişimi sağlayacak şekilde ve anlaşılır örneklerle açıklanmaya çalışılmıştır.
Tüm öğrencilere yararlı olması dileğiyle...
Stok Kodu
9786055911027
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
176
Basım Yeri
Bursa
Basım Tarihi
2008-9
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
İngilizce
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat