Yüksek Öğretim İçinTürk Dili ve Kompozisyon

%10
Türk Dili ve Kompozisyon,Recep Erdoğan
İlköğretimden başlayarak üniversiteye kadar devam eden Türk dili eğitiminin önemi ne kadar vurgulansa azdır. Çocukların ve gençlerin ana dillerini iyi konuşup yazabilmeleri, dillerinin tarihsel ve kültürel zenginliklerini bilmeleri, iyi ve bilinçli birer yurttaş olmaları için vazgeçilmez şartlardandır.

Yayınevimiz tarafından hazırlanan bu kitap, esas olarak üniversitelerde okutulan Türk Dili derslerine yöneliktir. Bununla birlikte her eğitim düzeyinde yararlanılabilmesi de dikkate alınmıştır. YÖK'ün çerçeve programı göz önüne alınarak hazırlanan bu kitapta konuların en anlaşılır şekilde açıklanmasına gayret edilmiş ve belli başlı kaynaklardan yararlanılmıştır. Kitap hazırlanırken gereksiz ayrıntılara girilmemeye çalışılmış, Türkçenin gelişimi, kültürel boyutları, dil bilgisi gibi konular öğrenci düzeyi göz önüne alınarak yazılmıştır. Ayrıca kitabın sonuna konan testlerle öğrencilerin bilgilerini pekiştirmeleri amaçlanmıştır.

Bir ders kitabı olarak hazırlandığı için bu kitapta kaynaklardan yapılan alıntılar genellikle dipnotlarda verilmemiş, kitabın sonundaki kaynakça kısmında belirtilmiştir.

Yararlı olmasını umarız.
Stok Kodu
9786055911096
Boyut
165-235
Sayfa Sayısı
230
Basım Yeri
Bursa
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat