Minti İle Ponti Sayıları Öğreniyor Millî Eğitim Bakanlığının anaokulu ve ana sınıfına yönelik yeni programı doğrultusunda titizlikle hazırlanmış olan 5-6 yaş çocuklarına yönelik bu kitap, alanının en yeni ve en nitelikli çalışmalarından biridir.

Okul öncesi dönemde, çocuğun yaşadığı dünyayı daha iyi algılayabilmesi için kavram gelişimleri çeşitli etkinliklerle desteklenir. Bu destek; okul öncesi kurumlarda öğretmen rehberliğinde olabileceği gibi, yetişkin rehberliğinde de gerçekleşebilir. Bu etkinlikler; Çocuğun psikomotor, sosyal duygusal, bilişsel ve dil gelişimi ile öz bakım becerilerinin gelişimine katkıda bulunacaktır.

Bu kitapda, Çocukların hayal dünyasına seslenen Minti-Ponti kardeşler ve ailelerinin günlük yaşamlarına yönelik olaylardan yola çıkılarak kavram sayfaları oluşturuldu.

Burada amaç; kavram becerilerini dil etkinlikleriyle de desteklemek ve çocuğun öykü diliyle hazırlanan bu çalışmalara ilgisini artırmaktır. Minti İle Ponti Sayıları Öğreniyor, Kolektif, 9789752840201, Morpa Kültür yayınları
Stok Kodu
9789752840201
Basım Yeri
İstanbul
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat