Bu eser, kendi kendinize doğal ve özel ürünler hazırlayabilmeniz için eskilerin tecrübelerinden ve üniversite çalışmalarından istifade edilerek hazırlanan bir derlemedir. İlimlerin temeli matematiktir. Matematikte sadece toplama ve çarpma olmayıp, çıkartma ve bölme de vardır.
Bundan dolayı, kitapta bitkilerin faydasının, şifasının yanısıra yan tesirine ve zararına da yer verilmiştir. Bu fayda ve yan tesirler şahsa özel olmayıp geneldir. Alkolün zararı ise geneldir. Alkolde hazırlanan bitkisel drog, tentür, iksir ve ilaçları kullananlar, şifa beklerken Siroz tehlikesini unutmasınlar.
Evet, doğru bir şekilde kullanılırsa Tabiat Bir Eczanedir.
Yazar eserini şöyle tanımlıyor: Bu eserde Tabiatın bir eczane olduğunu ispatlamaya gayret ettik. Sadece kavak ağacıyla bile birçok hastalığımızın geçebileceğini tespit ettik. Bir otun birçok hastalığa şifa olması, bir hastalık için binlerce otun mevcut olması kafanızı karıştırmasın, bu Yüce Yaratıcının bir azametidir. İçindekiler maddesine bakın, mesela kabızlığı önleyen otların hepsinde müsilaj (sümüksü -helme- madde) vardır. Allah'a (c.c) verdiği tüm nimetler için ne kadar şükretsek azdır.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789758809714
Boyut
145-210
Sayfa Sayısı
400
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat