Zihnimizdeki TehlikeSessiz Tehlike Depresyon

%25
Depresyon,Banu Akman
Depresyon Nedir?
Nasıl Başedilir?
Neler Yapılabilir?
“Günlerdir evden çıkmadım, Hareket etmeye bile halim yok. Arkadaşlarım aramadığı zaman onlara kızıyorum ve çok alınıyorum, aradıkları zaman da saçma sapan nedenlerden kalplerini kırıyorum. Aslında hiç böyle olmak istemiyorum ama bir anda kendimi itirazcı, bağırıp çağıran ve çaresizlik içerisinde boğulan birisi gibi görüyorum.“
Yukarıda yazılanlar depresonu olan bayan bir hastanın ağzından dökülmül sözler. Günün büyük bir kısmında mutsuzluk, ilgi kaybı, halsizlik, dikkat ve uyku problemleri, ani kilo değişiklikleri veya kendini değersiz hissetme gibi belirtilerle kendini gösteren depresyon, tedavi eidlmesi gereken yaygın bir ruh sağlığı sorunudur. Dünya sağlık örgütünün yaptığı araştırmaya göre de depresyon, genel sağlık sorunları içinde ikinci sırayı almış durumdadır.
Bu kitap, böylesine yaygın bir ruh sağlığı sorunu haline gelen depresyonun belirtilerini, tiplerini, hayatımızı nasıl etkilediğini anlamamıza yardımcı olurken depresyondan kurtulmak için neler yapılması gerektiğine, bireysel başa çıkma yollarına ve depresyonlu bir kişiye nasıl yardımcı olacağımıza da ışık tutmaktadır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789758821150
Boyut
155-210
Sayfa Sayısı
102
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat