Hava Bank Bilinmeyen, kimi zaman korktuğumuz bir alem finans dünyası.
Son yıllarda gündemimizi uzun süre meşgul eden batık bankalar, döviz piyasası ve tekelleşme inceden inceye aktarılıyor Hava Bank'ta.

İstanbul'un tarihi dokusu içinde bambaşka bir dünyanın kapıları açılıyor, Akın'ın ve Batı'nın şahıslarında günlük yaşamda bizden saklanan finans dünyasının önemli isimlerini yakından görebiliyoruz. Çeşitli oyunlarla zengin olanlar, spekülatörler, incelikle hazırlanmış planlarla önemli paralara sahip olan insanlar, piyasaların gizli kahramanları akıcı bir dille okura sunuluyor.

Jaguar arabaya binip kaşmir ceketler giyen, İtalyan restoranlarına gidip caz müzik dinleyen, yabancılarla dostluklarını geliştiren büyük iş adamları, tatillerini Havai'de geçiren, haftada bir Amerika sokaklarını arşınlayan, İngiltere'de çay saatine yetişen, çoktan Avrupalı olmuş bambaşka dünyanın insanları önümüzde açılıveriyor Hava Bank romanında.

Başar Akşan, finans dünyasının nabzını tutan olayları çarpıcı bir kurguyla gözler önüne sererek belki de yeni bir akım başlatıyor ve EKOROMAN'ı edebiyat dünyasına yerleştiriyor.
(Tanıtım Yazısı'ndan) Hava Bank, Neden Kitap Yayıncılık, 9789752540323, Başar Akşan
Stok Kodu
9789752540323
Basım Yeri
İstanbul
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat