KADINLARIN SEÇENEKLERİNİN SINIRLI
OLDUĞU BİR DÜNYADA, ONUN KENDİ
HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRME UMUDU HİÇ OLMAYACAK MIYDI'
bu kitap sizi gerçek zamandan alıp, başka bir zamana ve yere götürüyor.
Violet Nesdoly

Bu kitapta onun hayat öyküsünü okurken, sık sık sanki Nannerl ile karşılıklı oturmuş, sohbet ediyormuşum gibi hissettim.
Lori Graham

Nannerl Mozart'ın hayatının ilk dönemleri peri masalı gibiydi. Dünyanın en güzel ülkelerine gidiyor, Avrupa'nın en önemli kral ve kraliçelerinin huzurunda kardeşi Wolfgang ile piyano konserleri veriyordu. Ancak hayatın ışıltılarının ardında büyük zorluklar gizliydi. Sürekli seyahat etmenin zorluğu, bitmek bilmeyen hastalıklar, insanı bunaltan para meseleleri. Babaları Leopold bir yandan bu sıkıntıların üstesinden gelmeye çalışırken; bir yandan da oğlunun müzik dehasını tüm dünyaya göstermek için büyük bir arzu duyuyor, elinden geleni yapıyordu.

Peki ya Nannerl' O yetenekli değil miydi' Müzik sevgisi, kardeş sevgisinin önüne geçebilir miydi' Birbirini çok seven iki kardeş rakip olabilir miydi'

Müzik dünyasının dahi çocuğu, eserlerini bütün dünyanın hayranlıkla dinlediği Mozart'ın ablası Nannerl'in öyküsü; hem efsane müzik adamının hayatının hiç bilmediğiniz yönlerini görmenizi sağlıyor hem de tarihin gölgede kalmış kadın kahramanlarından birini daha ortaya çıkarıyor.
Stok Kodu
9789752542983
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
448
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2009-05
Çeviren
Simge Yurdakul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat