Kemal Uzan Kendi Kaleminden Bir İmparatorluğun Çöküşü

%30
Kemal Uzan Kendi Kaleminden Bir İmparatorluğun Çöküşü,Murat Yılmaz
Kemal Uzan Kendi Kaleminden Bir İmparatorluğun Çöküşü Uzan ailesine dışarıdan bakıldığında iç bütünlüğü sağlam, kale gibi bir yapı görüntüsü veriyordu. Ta ki Kemal Uzan ın yaklaşık üç ciltten oluşan bu ajandasına ulaşılana kadar...
Uzan ailesi Türk sermayesi içerisinde, büyüdükçe yaptıkları işten çok, karıştıkları veya sebep oldukları olaylarla ülkenin gündemini işgal ediyorlardı.
Uzanların tüm ipleri Kemal Uzan ın elinde olduğu dönemlerde, aile ile ilgili spekülasyonlar bir nebze olsun örtbas ediliyordu. En azından onun müdahaleleri ile bu skandallar ve spekülasyonlar unutturuluyordu. Ancak Prensler ailenin yönetimine ortak olunca yaptıkları her iş olaylı oluyordu. Ve bu olaylar günlerce, bazen haftalarca basının dilinden düşmüyordu.
Aile içi çekişmeler, Baba Uzan ın bir örümceğin hassasiyetiyle ördüğü imparatorluğun, yetişen veliahtlarla nasıl içten içe çökertildiğine bu ajandaların sayfalarında tanık oluyoruz.
Baba Uzan, ajandasına aile mahremiyeti ve harem-i ismetine kadar birçok konuyu sığdırmış. Ailenin ulusal ve uluslararası ticari ilişkileri, hükümetleri ve devletin ilgili birimlerini atlatmak için yaptığı ekonomik oyunlar tüm çıplaklığı ile ajandalarının sayfalarında yer alıyor.
Peki, Kemal Uzan ın ajandalarında sadece şirketleri ile ilgili bilgiler mi var' Tabii ki hayır. Torunlarının sorunlarına kadar, hayatının bütün önemli an ve olaylarını satırlarına nakşetmiş.
Kemal Uzan ın satırlarını okuduğunuzda bir insanın yükseliş ve çöküşünün hüznünü yaşayacaksınız. Kurduğu para ve medya imparatorluğunun, veliahtları tarafından nasıl ve ne tür "Bizans oyunları" ile zaafa uğratılıp dağıtıldığını göreceksiniz. Kemal Uzan Kendi Kaleminden Bir İmparatorluğun Çöküşü, Neden Kitap Yayıncılık, 9789752541382, Murat Yılmaz
Stok Kodu
9789752541382
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
256
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-5
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat