...Tevhide pembe gelinliğinin içinde, başında altın liralarla gelin odasına girdi. Bir müddet çevresine bakındı. ´Gerdek gecem böyle mi olmalıydı'´ diyerek gelinliğini çıkartıp sedirin üstüne attı. Sonra Rahmi´nin askeri rüştiyede çekilmiş resmini eline alıp, dudaklarına götürdü ve hıçkırarak ağlamaya başladı. Ne kadar za-man ağladığını bilmiyordu. Ayağa kalktı. Uzun, kapalı bir gecelik giyip gaz lambasını kısmak için eline aldı. Birden oda kapısı açıldı. Tevhide korku ile döndü, gaz lambası elinde yere yığıldı. Rahmi Bey, siyah bir çarşaf içerisinde karşı-sındaydı. Çarşafı aceleyle çıkardı. Devrilen lam-bayı alıp konsolun üzerine bıraktı. Tevhide´yi yatağın üzerine yatırdı. Kolonyayla elini yüzünü ovaladı. Bir taraftan da söyleniyordu:
"Hadi sevgilim, hadi uyan. Ne büyük tehlikelere atılıp da geldim biliyor musun'"
Farklı ve sert kişiliği, olaylar karşısındaki ödünsüz tavrı ve yaşadığı birbirinden ilginç olaylarla gerçekten de fırtınalı bir hayat sür-müştür Rahmi Bey. Bu çelik gibi görüntüsünün ardındaysa, yüreğini dağlayan büyük bir aşk gizlidir. Arkadaşının ona emaneti olan Iraz´a karşı duyduğu bu tutkulu aşk, bir türlü vaz-geçemediği Tevhide´nin içini saran yakınlığıyla daha da karmaşık bir hal alır. Bir de bunlara haksızlığa karşı sessiz kalamayan yapısı ekle-nince, başı hiç dertten kurtulmaz Rahmi Bey´in.
Naşide Gökbudak´ın kaleminden "Rahmi Bey", sizi yine El-Aziz´in büyülü topraklarında unu-tulmaz bir gezintiye davet ediyor
Stok Kodu
9789752542228
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
287
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-10
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat