Bellek ve KimlikVatikan'ın En Çok Tartışılan Papa'sının Son Kitabı

%30
Bellek ve Kimlik,Papa Jean Paul 2
Bellek ve Kimlik Hedeflediği kurban ölümden kurtulmuştu. Bu nasıl olabilirdi'
İlginç olan şey, şaşkınlığın onu dini sorulara yönlendirmesiydi. Fatima sırrın ve o sırrın aslında ne olduğunu bilmek istiyordu; başlıca merakı buydu.
Belki de o ısrarlı sorular onun gerçekten önemli bir şey kavradığını gösteriyordu. Ali Ağca kendi gücünün dışında, silahla vurmanın ve öldürmenin gücü dışında daha yüce bir güç olduğunu hissetmişti. Sonra da bunu aramaya başlamıştı. Bulduğunu umuyor ve bunun için dua ediyorum."
2 Nisan 2005'te hayata veda eden Katolik dünyasının ruhani lideri Papa II. Jean Paul, Vatikan tarihinde bir çok ilki gerçekleştirmiş. Doğu Avrupa'da Komünizmin çöküşü gibi yakın tarihin önemli olaylarına tanıklık etmekle kalmamış; aynı zamanda süreci etkilemiş, 1981'de Mehmet Ali Ağca tarafından gerçekleştirilen suikast ile manşetlere taşınmış yaşadığımız yüzyılın en önemli isimlerinden biri.
Papa II. Jean Paul, 1978 yılında Papalığa seçildiğinde Vatikan tarihinde 450 yıldan sonra ilk kez İtalyan olmayan bir Papa seçiliyordu. Soğuk savaşın ikiye böldüğü Avrupa'da Komünist bir ülke olan Polonya'dan gelen bir din adamının Papa olması dünyada çok büyük bir yankı uyandırmıştı.
Politika ve inancın ışığında sıra dışı yaşamının izini süreceğiniz Bellek ve Kimlik, Papa II. Jean Paul'un ölmeden hemen önce yayınlanan son kitabı olma özelliğini taşıyor. Bellek ve Kimlik, Vatikan'ın En Çok Tartışılan Papa'sının Son Kitabı, Neden Kitap Yayıncılık, 9789752540736, Papa Jean Paul 2
Stok Kodu
9789752540736
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
184
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat