The Guardıan Sudoku 1. Kitap

%30
The Guardıan Sudoku 1. Kitap
Kitaptaki 100 orijinal bulmaca Sudoku nun Japon ustaları tarafından yaratıldı. Daha önce hiç yayınlanmamış bu akıl zorlayıcı bulmacalar kolaydan zora doğru yerleştirildi.
İngiltere nin en saygın gazetelerinden The Guardian ın yayınladığı Sudoku bulmacalarının oldukça iyi bir derlemesinden oluşan kitap, aynı gazetedeki köşe yazılarıyla tanınan Tim Dowling in giriş yazısıyla sunuluyor. Tim Dowling Sudoku nun hayatını nasıl ele geçirdiğini esprili bir dille anlatıyor, kişisel deneyimlerinden yola çıkarak bulmacayı daha rahat çözmek için ipuçları veriyor:
- Yöntemli bir şekilde başlayın. Önce bütün birleri, sonra ikileri, sonra üçleri, sonra dörtleri kontrol edin. Aradığınız sayıyı yerleştirebileceğiniz tek bir karesi olan kutuyu bulana kadar, kaleminizi sıra ve sütunların üzerini kapatmak için kullanın. Gerekirse iki hatta üç kalem kullanın.
- Tükenmez kalem kullanın. Kurşunkalem kullanırsanız yazdığınız şeyi silebilirsiniz, ama bu, sandığınızın aksine, işinizi kolaylaştırmayabilir. Doğru olduğundan emin olmadığınız sürece sayıyı kareye yerleştirmeyin; zaten mürekkep gereğinden fazla kibirli davranmanızı engelleyecektir. Kurşun kalem kullanırsanız, yazdığınız küçücük notların yanlışlıkla ve siz farkında olmadan silinmesi tehlikesi doğar.
- Önce bulmacayı çözdünüz sanıp sonra birkaç sayının yanlış olduğunu anlayınca moralinizi bozmayın. Bulmacalar tam da bunun için yapılır. Tekrar önce birleri, sonra ikileri, üçleri vs kontrol etmeye başlayın. Bir sonraki adımda yapacağınız işin ne olduğunu bulmanız çok uzun sürmez, biraz sabırlı olun yeter.
Stok Kodu
9789752541160
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
136
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-02
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat