Easy RiderBir Özgürlük Şarkısı (Senaryo & Tanıklıklar)

%25
Easy Rider,Dennis Hopper
Easy Rider Olan şu; Hopper, Hollywood'a eski moda sistemini neresine sokması gerektiğini söyledi, endüstri tarafından kara listeye alındı, peyote çiğnedi, esrar içti, Billy The Kid gibi giyindi, sütlükahverengi saçlarını taramadan saldı uzattı, Peter Fonda'yla tanıştı, perde dışında ve perdede beraber asit attılar, esaslı bir film çekebileceği konusunda ısrar etti ve "Easy Rider"la da haklı olduğunu kanıtladı; güneybatıyı motosiklet üzerinde kateden genç uyumsuzları anlatan etkileyici bir hikaye yazdı ve başrollerden birini üstlendi; filmi kendisi yönetti ve hemen ardından 1969 Cannes Film Festivali'nde yeni bir yönetmenin çektiği en iyi film ödülünü kazandı.
- Tom Burke-

"Easy Rider" özgürlük hakkında değil, özgürlüğün olmayışı hakkında. Kahramanlarım haklı değiller, hatalılar. Filmi bitirmek için yapabileceğim tek şey, karakterimi öldürmek. Ben de sonunda intihar ediyorum; Amerika'nın da bunu yaptığını söylemiş oluyorum.
- Peter Fonda-

"Easy Rider" güzel olduğu için politiktir; fotoğraflar güzel ve sakin olduğu için, müzik güzel olduğu için, Peter Fonda'nın hareketleri güzel olduğu için, Dennis Hopper'in yalnızca oynamadığı, aynı zamanda Los Angeles - New Orleans arasında bir film yaptığının anlaşıldığı için politiktir.
- Wim Wenders-
(Arka Kapak)

İçindekiler

Easy Rider: Güzel olduğu için politik
- Wim Wenders-

Melekler nerede'
- Dennis Hopper-

O çocuklar hangi noktada "o adam"a dönüşüyor'
- Tom Burke (Dennis Hopper'la söyleşi)

Nik-Nik-Nik
- Marjory Adams (Jack Nicholson'la söyleşi)

Özgürlüğün olmayışına dair bir film
- Elizabeth Campbell (Peter Fonda'yla söyleşi)

Bir Amerikan Hamlet'i (veya Raskolnikof'u)
- Frederic Tuten-

- Easy Rider - Senaryo Easy Rider, Bir Özgürlük Şarkısı (Senaryo & Tanıklıklar), Nefes Yayıncılık, 9789759391829, Dennis Hopper
Stok Kodu
9789759391829
Sayfa Sayısı
133
Basım Yeri
İstanbul
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat