Kültürel Savaş ve Savaş Kültürü

%28
Kültürel Savaş ve Savaş Kültürü,Mehmed Doğan
Kültürel Savaş ve Savaş Kültürü Batının her türlü teknoloji ile techiz edilmiş kültürel saldırganlığına karşı koymak, öyle anlaşılıyor ki, j imkânsız hale getirilmek istenmektedir. Mesela Türkiye gibi ülkelerde kitle haberleşme vasıtaları ve eğitim kurumları saldırgan kültürün merkezleri tarafından ya etkisiz hale getiriliyor, ya da tersine bir fonksiyona sahip kılınıyor.

Halbuki kültürel karşı koyuş bir kimlik ve insanlık meselesidir. Kültürel saldırganlığa teslim olan toplum kimliğini yitirir. İnsan "şahsiyetli/kişilikli" olmaktan çıkar. Kültürel saldırıya artık kendi ülkemizde, evimizde karşı karşıya olduğumuzu unutmamalıyız ve bu savaşın gerçek boyutlarının farkında olmalıyız.

"Kültürel savaş ve savaş kültürü" Türkiye kültürel savaş alanı'nda kültürel kimliğini yitirmeden var olmak kaygısı çeken ve mukavemet şuurunun unsurlarını biteviye araştırmak durumunda olan bir meslek mensubunun yazılarından oluşuyor. Kültürel Savaş ve Savaş Kültürü, Mehmed Doğan, 9789755510651, Nehir Yayınları
Stok Kodu
9789755510651
Boyut
125-195
Sayfa Sayısı
128
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
1992-12
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat