Onlar, çok uzaklardan gelmişlerdi. İnsan türünün en güzel örnekleri...
Birbirine saygılı, içleri sevgi dolu.. Tek amaçları “su rezervleri“ açısından zengin olan dünya gezegeninden “su“ almaktı. Gezegenlerinde kuraklık vardı, ırkdaşları onlardan “su“ bekliyordu. Yaşamak, yaşamlarını sürdürmek için.. Ama istemeden bir kaza yaşamışlar ve dünya ekolojik dengesize zarar vermişlerdi.
İçinde yaşayanlar bilmese de, Dünya gezegeni üstün bir teknolojik güç tarafından korunuyordu. Bu güç içinde Türk Okan da vardı. Dünyaya zarar verildiği i.in çok kızgındı ama uzaklardan gelenler, yüreklerinde inanılmaz bir sevgi taşıyordu.
“Sisteminize girdiğimizde, hiçbir uyarıyla karşılaşmadık..“ diyordu uzaklardan gelen Prenses Rhona.. Okan ise tipik bir dünyalıydı. Kızgın ve öfkeli..
“Yine de bir hırsız gibi suyumuzu çaldınız. Size yakışmadı..“
“Okan, biz seni anlıyoruz. Duygusallığını da anlıyoruz. Yalnız, su almadan önce uzun uzun dünyanızı inceledik. Oraya indik, liderinizle konuşmak, izin almak için.. Ama gezegeninizde tek bir lider yok ki.. Herkes lider.. Hepsi bencil, duygusuz.. Birbirlerine saygıları yok.. Bizimle konuşmadılar, alay bile ettiler. Ve en acısı, dünyanızda herkes birbirini öldürüyor. Oysa biz bu kelimeyi yüzyıllar öncesi bu kelimeyi belleklerimizden kazıdık.“
Haklıydı.Dünya gezegenini koruyan teknolojik gücün içinde yer alan Türk Okan, susmak zorunda kalmıştı. Prensesin söyledikleri tamamen doğruydu. Dünya gezegeninde yaşayan insan, hala birbirine saygıyı, sevgiyi, hoşgörüyü öğrenememişti. Yanındaki, eşi, Venüslü güzel Şiba, gözleri sevgi dolu baktı kocasına.
“Gezegeniniz çok güzel ama, içinde yaşayanlar..“
“Evet Şiba.. En büyük silahın sevgi olduğunu anladıklarında..“
“Sevgi.. Ismarlama olmaz dünyalı eşim..“
Haklıydı Venüslü güzel, haklıydı uzaklardan gelen Prenses...
Ismarlama sevgi olmaz. Sevgi insanın içinde, yüreğinde vardır.
Teşekkürler Prenses!..
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789756238257
Boyut
135-205
Sayfa Sayısı
257
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2007-12
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat