Tevekkül mü? Tembellik mi?İslâm'da Tevekkül ve Çalışma

%25
Tevekkül mü? Tembellik mi?,Abdülaziz Hatip

Liste Fiyatı : 8,00 TL
İndirimli Fiyat : 6,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 6 puan kazanacaksınız)
   6

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
“Tevekkül“ konusu maalesef bir çok kimse tarafından bilerek veya bilmeyerek istismara uğramış ve uğramaktadır. Dinine sözde bağlı pek çok kişi, tevekkülü “tembellik“ sanarak, gerek bir takım faydalı neticeler elde etmede, gerek hastalık ve musibet gibi sıkıntılı hâllerden kurtulmada ve gerekse gelmesi muhtemel ve sıkıntılardan korunmada ihmalkâr davranmaktadır.
Ne yazık ki, bu durum fertlerin özel hayatıyla da sınırlı kalmayarak topyekûn ümmetin bugününü ve geleceğini olumsuz yönden etkileyen umum'i bir anlayış hâlini alabilmektedir. Bu durumu gören fırsatçı din düşmanları da, bunu İslam'a mal etmeye gayret ederek yüce İslam dinini gözden düşürmeye çalışmış ve çalışmaktadırlar. Buna mukabil, uzun İslam tarihi boyunca, her dönemde gerçek ilim ve takva ehli kimseler bu yaraya neşter vurarak çağdaşlarını konuyla ilgili aydınlatmaya, böylece cahil veya sinsi istismarcıların tahribatına engel olmaya gayret etmişlerdir.
Müslümanların her zamandan fazla tahkikî bir imana sahip olarak Allah'a tam tevekkül etmenin yanı sıra İslamiyet'in terakkisi için yüksek bir performansla çalışmaya muhtaç bulundukları günümüzde, biz de bu konuyu masaya yatırdık ve tevekkülün hakikatine ışık tutarak, insan sa'yi ile bağdaşabilirliği konusunu ele aldık.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9799752692151
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
175
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2006-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat