Bediüzzaman’ın Sır Katibi Mehmed Feyzi Efendi

%25
Bediüzzaman'ın Sır Katibi Mehmed Feyzi Efendi,İhsan Atasoy

Liste Fiyatı : 15,99 TL
İndirimli Fiyat : 11,99 TL

Havale/EFT ile 11,84 TL
(Bu ürünü aldığınızda 11 puan kazanacaksınız)
   11

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Kastamonu bir mübarek belde.
On yedi bin evliya ve Anadolu'nun dört maneviyat büyüğünden biri, Şaban-ı Veli Hazretleri onun sinesinde barınmakta.
O mübarekleri temsilen, Üstad Bediüzzaman'a gönül veren, talebe olan büyük bir veli ve alim bir zattır Mehmed Feyzi Efendi. Bu bağlılığı, yakınlığı ve teslimiyeti ile o büyük müceddidin “Sır Kâtibi“ olma şerefine nail oldu.
Üstad'ın Kastamonu'da kaldığı yedi yıl boyunca, gece gündüz hep hizmetinde kaldı.
Uzun ve soğuk kış gecelerinde, yazın yemyeşil ağaç ve çayırlarla kaplı dağ ve ormanlarında Üstad'ın nice deruni ve ulvi hallerine şahit oldu.
Denizli ve Afyon Hapishaneleri'nde Üstad'ının yanı başındaydı. İslam davası için çile çeken asrın kahramanları safında yerini almıştı.
Hayattaki yegane iftihar vesilesi Risale-i Nur'a ve Üstad'ına hizmet etmek, bu vesileyle eşsiz mazhariyetlere nail olabilmekti. Üstad ise bu güzide talebesinin faziletini, “Selef-i salihin, Mehmed Feyzi gibi bir talebem olduğuna gıpta ediyorlar“ ifadesiyle dile getirmişti.
Mehmed Feyzi Efendi, kazandığı manevi mertebeyi Üstad'ın verdiği icazetle de taçlandırdı. Elde ettiği böylesi ilmi servet ve zenginliği, gerek yurt içinden gerek yurt dışından, her kesimden ziyaretine gelenlere cömertçe sundu. Abdullah Yeğin Ağabey'in ifadesiyle, “Risale-i Nur Üniversitesinin Bir Fakültesi“ konumunda olan evinin köşesinde, yanına gelen herkese manevi ziyafetler verdi.
Hayatlarındayken anlaşılamamak, büyük zatların kaderi olsa gerek. Bu kitapta hayat ve hatıralarıyla manevi simasına ışık tutmaya çalıştığımız Mehmed Feyzi Efendi de bu kaderi paylaşanlardan birisidir ne yazık ki.
Bu çalışmanın, onun daha iyi anlaşılmasına yardım edecek ve pak ruhunu memnun edecek bir adım olmasını niyaz ediyor, ona karşı olan vefa borcumuzun bir gereği sayıyorum.
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789752697201
Boyut
13-21
Sayfa Sayısı
384
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2013-02
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat