Neslihan Hanım, iman hizmetinde yer alan, Risale-i Nur sohbetlerinde ve Moral Kültür Merkezindeki hanım faaliyetlerinde bulunan gayretli bir kadındır. Kızı Beyza'yı da öyle yetiştirmiştir. Kocası Sırrı Bey, farklı yapıda olmasına rağmen tercihlerine saygı duyar.
Beyza, arkadaşlarıyla Yavuz Sultan Selim Camiinin bahçesinde sohbet ederken acı haberi alır: Annesi, bir ders sonrası Avcılar'dan dönerken kaza yapmıştır. Neslihan Hanımın ölümü Beyza'yı ve babasını üzüntüye boğar. Beyza arkadaşları sayesinde kendini toparlamaya çalışırken, Sırrı Bey büyük bir bunalımın içine sürüklenir. Şen şakrak, neşeli ve esprili biriyken, “İnsanlar niçin ölüyor, ölecekse niçin yaratılıyor, milyarlarca insan nasıl dirilecek?“ sorularıyla bunalan biri olmuştur.
Sırrı Beyi çok seven büyük bir camia, ona yardımcı olmak için uğraşır. Evini, işini ihmal eden Sırrı Beyin yeniden toparlanması için çaba gösterir.
Birkaç ay sonra, onun yeniden evlenmesi gerektiğini söylerler. Neslihan Hanımı çok seven Sırrı Bey, buna sert tepki gösterir, ama yakın arkadaşları da o görüşte olunca kabullenir.
Beyza bu gelişmelerden habersizdir. Sırrı Bey evleneceği kadını “Songül Hanım, yeni annen olacak.“ diye tanıtınca şok olur, büyük bir tepki gösterir.
Neslihan Hamm gibi dindar bir anneden sonra, Songül Hanım gibi açık bir kadına “anne“ demesi mümkün değildir.
Sırrı Bey, Beyza'dan bu konuyu arkadaşlarıyla istişare etmesini, ablalarıyla konuşmasını, daha sonra kararını vermesini ister. Şayet Beyza razı olmazsa, evlenmeye çektir.
Beyza için bundan sonra yeni bir dönem başlar: Songül Hanım kimdir, dindar bir çevre neden bu açık kadını babasına tavsiye etmiştir?
Ağlama Kızım, bir solukta okuyacağınız, ibret ve ders dolu yönüyle herkese tavsiye edeceğiniz unutulmaz bir eser.
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9799752690683
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
240
Basım Yeri
İstanbul
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat