Hayat Risale-İ Nur Bilgelik

%25
Hayat Risale-i Nur Bilgelik,Levent Bilgi

Liste Fiyatı : 12,00 TL
İndirimli Fiyat : 9,00 TL
(Bu ürünü aldığınızda 9 puan kazanacaksınız)
   9

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Bir hazine olarak gönderilmişiz, meleklerin secde ettiği makamlara kadar yolumuz var. Kendimiz bir hazine olduğumuz gibi elmadan gökyüzüne, Kur'an'dan Peygamber'e, oradan Nur Risalelerine kadar etrafımız her an keşfedilmeyi bekleyen sayısız hazinelerle, mucizelerle çevrili.
Bize kendimizi, kâinat kitabını, Kur'ân'ı ve Resulüllah'ı (a.s.m.) anlatan Risaleleri tanımaya, keşfetmeye var mısınız?
Bu dünyada rahatlıktan ziyade hakikati arıyorsanız. Varlığın, hayatın, çokluğun, tekliğin, ölümün vb. anlamını araştırıyorsanız. Bu uğurda alışılmış ve kalıplaşmış tüm unsurları sorgulamaya, kendi çıkmazlarımızı ortaya dökerek üzerine üzerine gitmeye hazırsanız.
Hiçbir gelenekten, tabudan, şartlanmışlıktan, eski bilgilerimizin donukluğundan korkmaksızın.
Sizi bir “ezber bozma yolculuğunda“ Risalelerin deryasına dalmada zeki bir muhatap ve müdakkik bir yoldaş olmaya çağırıyorum.
İnsan olmaya özgü duyarlılıkları yüklenerek yola çıkmak, olabildiğince zorlu bir yol arkadaşlığına atılmak demektir. Bu yol arkadaşlığında size bir şeyler öğretme iddiasında değilim.
Sadece beraber, yürekten, içine düştüğümüz yalanları sorgulayabilmek, hakikate doğru olan seferimizde yol kardeşliği yapabilmek maksadım.
Unutmayın ki, Bediüzzaman İhlas Risalesi'nde “Fenâ fi'r-Risale“ veya “Fenâ fi'l-Üstad“ demiyor. Sadece “Fenâ fi'l-İhvan“ diyor. Yani kardeşlerde fâni olmak...
Hakikat uğrunda, hakikat yolunda olmak, bu yolda beraber olmak; hatta ölebilmek ne güzel...
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789752695511
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
256
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-10
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat