Mutlu Bir Yuva İçin

%25
Mutlu Bir Yuva İçin,M. Yaşar Kandemir

Liste Fiyatı : 5,50 TL
İndirimli Fiyat : 4,13 TL
(Bu ürünü aldığınızda 4 puan kazanacaksınız)
   4

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Hikmetine kurban olduğum Rabbim, sevdiklerini ağırlamak için dünya denilen bir misafirhane yaratmış, burayı dağlarla, denizlerle, ormanlarla, buzullarla, çöllerle donatmış: binbir çeşit çiçekle, kuşla, sebze ve meyveyle süsleyip, “en güzel bir biçimde yarattığı“ insanı bu misafirhaneye davet ederek, “Buyur, burada her şey senin için ve her şey senin emrinde“ demiş...
Yüce Rabbim varlığının alameti olandünyamızdaki güzellikleri görüp, sonsuz kudretini anlayıp şükretmemizi istemiş, bu güzellikleri, nesiller boyu birçok insanın görmesini dilemiş, bu sebeple de, yeni nesillerin üreyip çoğalması için insanlara evliliği emretmiştir.
“Evlenin“ demenin yetmeyeceğini bilen güzel mevlam, “Emrimi tutup biryastığa baş koyan kullarım mutlu olsunlar“ diye onları birbirine tanıtmış, iyi geçinmenin ve mutlu olmanın yollarını da göstermiştir.
Sevgili Peygamberimiz, yüce Allah'ın bu konudaki buyruklarını açıklamış, bunun yanı sıra da erkeğin ve kadının ruhi ve bedeni özelliklerini anlatmış, karı kocanın karşılıklı görevlerini, bizzat kendileri yaşarak göstermiş ve ayrıca hadislerinde de bildirmiştir.
Elinizdeki bu kitapçık, bizi bizden daha iyi bilen yüce Rabbimizin ve sevgili Peygamberimiz'in “mutlu bir yuva için“ gerekli emirv e öğütlerini içermekte ve bunların ışığında bazı hayat deneyimlerini yansıtmaktadır.
(Arka Kapak)

Stok Kodu
9789756503164
Boyut
135-190
Sayfa Sayısı
143
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2002-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat