Cehennemde Kahkaha

%25
Cehennemde Kahkaha,Murat Çiftkaya

Liste Fiyatı : 10,00 TL
İndirimli Fiyat : 7,50 TL

Havale/EFT ile 7,41 TL
(Bu ürünü aldığınızda 7 puan kazanacaksınız)
   7

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Ruhu azaplar içinde yanan bir insana mutlu denilebilir mi? Böyle bir insan kahkahalar atsa, kendisi bile mutlu olduğuna inanabilir mi?
Yaratıcı'yı ve sonsuz hayatı unutma ve unutturma çabası olan dünyevîlik, bizi cehennemde kahkaha atmaya davet ediyor. Ruhu değil bedeni, aslı değil gölgeleri hedef gösterirken hazlarımızı çoğaltmaya teşvik ediyor. Ânlık hazlar çoğalmıyor, ama ruhlardaki cehennemî artıyor.
Değerleri bir kenara iterek hayatı değersizleştiren dünyevî ideoloji rakamların ve niceliğin peşinde koşturuyor. Değerleri ve ilkeleri önemseyen insanlar kendi “yakınları“ tarafından bile garipseniyor bugün. Dünyevîliğin cazibesine katılanları, ahireti unutup dünyaya dalanları, dünyaya dalıp sahte kahkahalar atanları gören kalb ehlinin payına hüzünler ve sorular düşüyor.
Elinizdeki kitap cehennemde kahkahaya razı olmayan, yüreği hüzünle ve soruyla dolu olanlara sesleniyor. Çıkar hesaplarıyla köşeyi dönmeyi değil, ruhuna tâbi olup bulmaya çabalayanlara birkaç ipucu vermeye çalışıyor.
Aklım Kalbimde Kaldı kitabında din ve bilim, Siyasetin Şerrinden kitabında siyaset ve ilkeler arasındaki bölünmeye dikkat çekip bu bölünmeye karşı çareler teklif eden Murat Çiftkaya, Cehennemde Kahkaha'da da hayat ve değerler arasında bir yangın gibi büyüyen bölünmeye birkaç damla da olsa su dökmeye çalışıyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Stok Kodu
9789752697942
Sayfa Sayısı
188
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2010-12
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat