İrşat RehberiKur'an Güneşinden Çağımız İnsanına

%25
İrşat Rehberi,Niyazi Beki
Kur'an, insanoğlunu dünya ve ahiret mutluluğuna erdirmek üzere gönderilen en büyük mürşittir. Yani gerçek irşat edici, yol göstericidir.
Kur'an'ın insanları irşat etmek istediği temel konuların başında Tevhit, Nübüvvet, Haşir ve Adalet gelir. Bu kavramlar kısaca Allah'ın birliğini, peygamberlik kurumunun varlığını, ölümden sonraki hayatı ispat etmek, insanlık camiasında adalet ve kulluğu yerleştirmek şeklinde ifade edilebilir. Buradan hareketle irşadı hem yaşanan, hem sözlü ve uygulamalı olarak hayata geçirilen canlı ve aktif bir kavram olarak değerlendirmemiz gerekir.
İman ve İslam hakikatleri yaşanmadan anlatılmaz. Yaşanmadan, en güzel şekilde temsil edilmeden irşat ve tebliğ yapılamaz.
Her insanın yaradılışında var olan gerçekleri öğrenme, hakikate ulaşma arzusu ancak Kur'an'da Kavl-i Leyyin şeklinde zikredilen yöntemle, tatlı bir üslupla tatmin edilebilir. Tatlı ve ikna esaslı anlatım da günümüz insanının belki en fazla aradığı, ihtiyaç duyduğu bir yaklaşımdır. O halde asıl mesele irşat kavramını zihnimize, aklımıza ve duygularamıza hakkıyla yerleştirebilmektir.
Kendimiz için, çevremiz için birer irşat rehberi olabiliriz. Hattâ olmalıyız.
Peki bunu nasıl gerçekleştireceğiz'
İşte İrşat Rehberi bu temel soruya cevap bulabileceğiniz, yaşayıp örnek olabileceğiniz ölçüleri bütün ayrıntılarıyla ortaya koyuyor. ...
Stok Kodu
9789752694118
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
160
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008
Kapak Türü
Karton
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat