Çocuğuma Dinimi Sevdiriyorum

%25
Çocuğuma Dinimi Sevdiriyorum,Nurten Alkan

Liste Fiyatı : 6,00 TL
İndirimli Fiyat : 4,50 TL

Havale/EFT ile 4,45 TL
(Bu ürünü aldığınızda 4 puan kazanacaksınız)
   4

Temin süresi 4 iş günüdür.

Adet
Yeryüzünün hem en kolay hem de en zor şeyidir çocuklara bir şeyler öğretmek.
Kolaydır; çünkü çocuk öğrenmeye programlanmış olarak gelir dünyaya.
Zor hem de çok zordur bir şeyler öğretmek çocuğa; çünkü onlar bizim anlattıklarımıza göre değil bizden gördüklerine göre gerçekleştirirler öğrenme süreçlerini. İşte bu aşamada üzerimize düşen görevleri yerine getiremezsek canımızdan çok sevdiğimiz yavrumuza iyi ve sağlam bir temel atamamış oluruz.
Her konuda olduğu gibi çocuğumuzun dininin öğrenmesi konusunda da çok titiz davranmak zorundayız. Ancak kimi tecrübeler göstermiştir ki çocukların dini severek ve isteyerek öğrenmelerini sağlamak için özel bir çaba, metot ve sabır gerekmektedir. İşte bu gerçekten yola çıkan Nurten Alkan'da çocuklarına dini terbiyeyi ve bilgiyi sevdirmede izlediği yolu ve tecrübeleri diğer anne ve babalarla paylaşmaya karar vermiş.
Alkan, Nesil Yayınları'ndan çıkan “Çocuğuma Dinimi Sevdiriyorum“ adlı kitabında, çocuklarla kurulacak iletişimde dikkat edilmesi gereken noktalara işaret ederken, doğdukları andan itibaren öğrenmeye başlayan çocukların algı düzeylerine göre nasıl bir yöntemle bilgi aşılanması gerektiğinin de ipuçlarını veriyor. Amacının, yavrusunu Yüce Yaratıcının rızasına göre yetiştirmek isteyen tüm anne ve babalara küçükte olsa bir katkı sağlamak olduğunu ifade eden Alkan kitapta, kendi çocuklarıyla birlikte yetişmelerinde emeği geçmiş yüzlerce çocuktan elde ettiği tecrübe ve birikimin tümünü paylaştığını söylüyor.
Kimi eğlenceli hikâyeler ve hatırların da yer aldığı bu eğlenceli kitap yazarında ifade ettiği gibi “Yavrusunu Yüce Yaratıcının rızasına uygun olarak yetiştirmek ve yüreklerine Allah sevgisini yerleştirmek isteyen her anne ve babanın elinin altında bulunmalı.“
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789752694385
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
128
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-03
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat