Yaratıcı Drama Yöntemi İleYaratıcı Drama Yöntemi ile Anne - Baba Eğitimi Uygulama RehberiUygulama Rehberi

%15
Anne - Baba Eğitimi,Ayten Şahin
Günümüzde çeşitli eğitim öğretim kurumlarında çocuk ve ergenlerle çalışan ve değişen yaşam koşullarının zorlayıcı etkisi altında giderek daha da büyüyen bir sorunlar yumağı haline gelen anne-baba-çocuk ilişkisinin geliştirilmesine yönelik eğitim programları düzenleyen psikolojik danışmanların anne-baba eğitimlerinde kullanabilecekleri kaynaklar sınırlıdır.
Bu kitap, psikolojik danışmanların anne-baba eğitiminde yararlanabilecekleri yaratıcı drama yönetimi kullanılarak oluşturulmuş, yarı yapılandırılmış bir anne- baba eğitim programı bulunmaktadır.
Anne-baba eğitimin giderek artan önemli doğrultusunda bu kitabın psikolojik danışmanlar için bir ''Anne-Baba Eğitim Programı Uygulama Rehberi'' olması amaçlanmıştır. Öncelikle, rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri, yetişkin eğitimi, anne-baba-çocuk ilişkisi ve yaratıcı drama konularında kurumsal bilgilere yer verilmiştir. Bununla birlikte 8 oturumdan oluşan ve içeriğinde iletişim, iletişim engelleri, dinleme, anne-baba tutumları, çatışma, öfke gibi konuların işlendiği bir ''Anne-Baba Eğitim Programı'' bulunmaktadır. Ayrıca eğitim programı içinde çeşitli bilgi notları, öyküler ve şiirlere yer verilerek eğitim sürecinin zenginleştirilmesi amaçlanmıştır.
İçinde ''Anne-Baba Eğitim'' ile ilgili pek çok sorunun cevabını bulacağınız bu kitabın çalışmalarınıza katkı sağlaması dileğiyle..
(Tanıtım Bülteninden)
Stok Kodu
9789944771627
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
357
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-03
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat