KPSS 2009 Genel Yetenek Genel Kültür Tarih

%10
Belediye Meclis Üyesi El Kitabı,Murat Can
Yayınevimizce hazırlanan, 5'i Genel Kültür - Genel Yetenek, 5'i de Eğitim Bilimleri olmak üzere 10 kitaptan oluşan Maksimum KPSS Seti; daha önceki yıllarda yapılan KPSS sınavlarında çıkan soruları; gerek konu gerek benzer sorular olarak çok büyük oranda yakalamıştır. Yılların deneyimi ile oluşturulan set yine yılların deneyimine sahip uzmanlar tarafından geliştirildi ve güncellendi. Yeni soru tekniklerine uygun düzenlemeler yapıldı. KPSS'de meydana gelen son değişiklikler ışığında bölümler eklendi.
Bu set gireceğiniz sınavlara hazırlanmanız için modern eğitim metotlarına uygun olarak düzenlenmiştir. Bu maksatla seride, her bir alan için, aynı içerik biçimlendirmesine (formatta) sahip ayrı bir kitap hazırlanmıştır.
Rekabet ortamında adayların bu sınava hazırlanması klasik çalışma tipinin dışında arayışları gerekli kılar. Maksimum KPSS Tarih Serisi de adaya, rekabet ortamında, rakiplerinden bir adım öne geçme, sınavı daha yakından tanıma ve sınava en uygun verilerle hazırlanma imkânı sunmaktadır.
Kitapta gereksiz ayrıntıya girilmeden önemli yerlere vurgu yapılmış, uyarı ve püf noktası gibi belirteçlerle anlatım zenginleştirilmiştir. Makul konu anlatımını takiben çözümlü konu testi ve konu testi başlıklı iki ayrı test ile anlatım pekiştirilmiş, adaya farklı soru tiplerini analiz etme olanağı verilmiştir. Tüm bunların yanında 2004- 2008 arası son beş yılda KPSS'de çıkmış sorular, çözümleriyle birlikte metin aralarında ilgili yerlere yerleştirilmiş, çıkmış soruların yıllara göre konu dağılımı listesi grafik yardımıyla çalışmaya eklenmiştir. Yine konu sonlarında verilen özet kısımlarında adayın çalışma esnasında son tekrarlarını kolaylaştırmak amaçlanmıştır. Ve en sona sizin kendinizi deneyeceğiniz ÖSYM formatında 5 denem sınavı eklenmiştir.Seri içerisinde kullanılan her türlü bilgi, tamamen bilimsel dayanaklar doğrultusunda kaynak gösterilerek çalışılmıştır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789944772020
Boyut
135-215
Sayfa Sayısı
260
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-07
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat