Yönetim SanatıEtkili Yönetim ve Yöneticilik Becerileri

%15
Yönetim Sanatı,Nihat Aytürk
Yönetim ve yöneticilik bir bilim ve sanattır. Yönetimde başarı, yöneticilerin bilgi beceri ve birikimine; çalışanların da etkili ve verimli olarak yönetilmesine bağlıdır. Örgütsel yaşamda yöneticilerin uğraş alanı büyük oranda insandır. İnsanı yönetmek ise bir sanattır. Dolayısıyla yönetimde başarılı olabilmek için, yönetim sanatını bilmek ve yönetim becerilerini geliştirmek gerekecektir.
Bu kitap'ta, yönetimin sanatsal yönünü oluşturan yönetim ve yöneticilik becerileri (yöneticilerin görev ve yetkileri; etkili yönetim ve personeli yönetme biçimleri; motivasyon ve liderlik yöntemleri; yönetşmde güç temelleri, as-üst ilişkileri ve etkili davranış biçimleri; ekip yönetimi, toplantı, zaman, imaj, iletişim, çatışma, sorun çözme ve karar verme yöntemleri; politikacılar, basın, güç odakları, baskı ve çıkar gruplarıyla ilişkiler; yönetimde başarı ve yükselme yöntemleri) ayrıntılı olarak incelenmiş, örnek olaylarla açıklanmıştır.
İnanıyoruz ki; yönetici veya yönetici adayı olarak her satırın altını çizerek okuyacağınız bu Kitap, yönetsel başarınıza katkıda bulunacak ve yaşamınızda başarının anahtarı olacaktır.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9789944772129
Boyut
135-195
Sayfa Sayısı
338
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2007-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat