Fen ve Teknoloji Öğretimiİlköğretim 4-5

%15
Fen ve Teknoloji Öğretimi,Sabahattin Topsakal

Liste Fiyatı : 25,00 TL
İndirimli Fiyat : 21,25 TL

Havale/EFT ile 20,99 TL
(Bu ürünü aldığınızda 21 puan kazanacaksınız)
   21

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet




Eğitim Fakülteleri Öğrencileri Fen Bilgisi ve Sınıf Öğretmenleri İçin
Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın 2004 İlköğretim Fen ve Teknoloji dersi 4. , 5. sınıflar taslak programı örnek alınarak hazırlanmıştır.
Cumhuriyet tarihimizle birlikte Atatürk'ümüzün “Cihanda En Hakiki Mürşit İlimdir“ ifadesiyle Fen'de araştırma ve geliştirmelere önem verilmiş. Fen'de ilerlemenin Fen'i iyi öğrenmekle mümkün olacağı gerçeği ile Fen öğretimine önem verilmiştir. Çağımızın Teknoloji Çağı olması ve Fen ve Teknolojinin birbirleriyle kaynaştırılarak öğretilmesi İlkesi Ön Plana çıkmıştır.
Fen ve teknoloji dersi bireysel farklılıkları ne olursa olsun bütün öğrencilerin fen ve teknoloji okur yazarı olarak yetişmesini hedef almıştır. Öyle ise bu dersin öğretimini iyi yapmak gerekir. Bu kitapta Fen ve Teknoloji dersinin öğretimini, bu ders içerisinde konu içeriklerini, hedeflerini, gezi, gözlem ve deneylerini, konu planlarını, öğretim metod ve stratejilerini, konu anlatımlarını, Fen-Teknoloji - Toplum - İnsan - Çevre İlişkilerini, Bilimsel Süreç becerileri ile Tutum ve Değer kazanımlarını beraber kullanarak komple bir öğrenim sağlanmıştır. Her ünitenin Kavram Haritaları, Öğretim Programları genişçe ele alınmış, her konuda yeterince etkinlik kullanılmıştır.
Fen ve Teknoloji öğretimi kitabım, M.E.B. Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan “Fen ve Teknoloji“ dersi 4-5. sınıflar taslak öğretim programına uygun olarak hazırlanmıştır.
Kitabın hazırlanmasında maddi ve manevi desteklerini hep yanımda hissettiğim eşim Nedret, çocuklarım Metehan ve Oğuzhan'a, bilimsel desteklerini esirgemeyen meslektaşlarıma, kitabın; dizgi, grafik ve sayfa düzeni yapan Dursun Genç ve Biyoloji öğretmeni Deniz Tüfekçi'ye, daha önce yayınlananken Öğretimi kitabımı alan, okutan bütün meslektaşlarıma teşekkür ederim.
Fen ve Teknoloji Öğretimi kitabımın Fen'ci öğretim elemanı
arkadaşlarıma ilköğretimdeki meslektaşlarıma, üniversitelerimizin eğitim fakülteleri, ilköğretim bölümünde okuyan yarının öğretmenlerine faydalı bir kaynak olması en büyük dileğimdir.
Meslektaşlarımın samimi eleştirileri bir sonraki baskı için rehber olacaktır.
(Önsöz'den)
Stok Kodu
9789755917993
Boyut
160-2235
Sayfa Sayısı
392
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2005-09
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat