Çıkarsamalı İstatistik (Fen Bilimleri)

%14
Çıkarsamalı İstatistik,Şanslı Şenol

Liste Fiyatı : 27,00 TL
İndirimli Fiyat : 23,22 TL
(Bu ürünü aldığınızda 23 puan kazanacaksınız)
   23

Temin süresi 5 iş günüdür.

Adet
İstatistik bilimini oluşturan istatistik konularının toplam 14 bölümde incelendiği Tanımlayıcı İstatistik ve Çıkarsamalı istatistik kitapları,kullanım açısından da uygun olacağı düşünülerek iki ayrı kitap şeklinde yazılmıştır.
İstatistik konusunda kapsamlı bilgi edinilmek istenildiğinde kendi dilimizde yazılmış tüm istatistik konularını kapsayan, uygulamaları çok olan yayın sayısının yok denecek kadar az olduğu görülür. Özellikle birer istatistik bölümü öğrencilerinin, istatistiği araç olarak kullanması zorunlu olan diğer öğrencilerin ve araştırmacıların kitap gereksinimini karşılamayı, ayrıca günümüzde gerek işletmelerde gerekse bilimsel araştırmalarda istatistik yöntemlerden yararlanmak isteyenlere yardımcı olmayı amaçlayan bu kitaplarda olayların sayısal bilgilerle değerlendirilmesinde kullanılan yöntemler uygulamalı örneklerle açıklanmıştır. Bölümlerde verilen örneklerle ek olarak yine bölümlerin sonunda okuyucunun kendisini kontrol edebilmesi için problemlere de yer verilmiştir. Kitapların sonuna ise yine verilen problemlerden seçilen bazı problemler için çözümler eklenmiştir. Böylece teorik olarak anlatılan konuların dah iyi anlaşılmasını sağlamak için çözülen çok sayıda örnek problemin yanı sıra, çözümlü ve diğer problemlere kitapların içerikleri zenginleştirilmiştir.
Çıkarsamalı İstatistik kitabında örneklemden elde edilen sonuçlara dayanarak, örneklemin alındığı kitlenin ilgili belirleyicisi üzerine önerme yapmak için kullanılan istatiksel çıkarsama konuları, tahmin, hipotez testleri, varyans analizi, değişkenler arasındaki nicelik ilişkilerinin araştırılmasında kullanılan regresyon ve korelasyon ile değer değişiminin göreceli bir ölçüsü olan ve özellikle zaman serisi analizi için önem taşıyan endeksler incelenmiştir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9786053951476
Boyut
160-235
Sayfa Sayısı
292
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2011-12
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat