Duyguları Fark Etme ve İfade Etme Psiko - Eğitim ProgramıPsiko-Eğitim Programı

%15
Duyguları Fark Etme ve İfade Etme,Binnur Yeşilyaprak
Yaşamla birlikte başlayan duygular, yaşam boyu gelişir, zenginleşir. İnsanların duygusal tepkileri birbirinden farklı olup her insanın kendine özgü duygulanım özelliği vardır. Bu durum kişilik yapısına göre değişebilir. Bu değişmeler doğaldır ve yaşam için gereklidir.
Pek çok kişi sevincini, kızgınlığın sevgisini yaşamakta ve ifade etmekte zorlanır. Bunun sonucu olarak ilişkilerin nitelik ne niceliği sınırlanmaktadır. Oysa sağlıklı olmak, günlük yaşam içinde insanlara ve olaylara zengin duygu ifadelerinde bulunmakla ilişkilidir.
Çok sayıda araştırma, duygu ve pisikolojik iyilik arasında önemli bir ilişki olduğunu, olumlu duyguların akıl sağlığı ve öznel iyi oluş halinin önemli bir unsuru olduğunu göstermektedir.
Duyguları fark etmeye ve ifade etmeye yönelik hazırlanan bu psiko-eğitim programı, alan uzmanlarınca eğitim kurumlarında ve psikolojik danışmanlık hizmeti veren kurumlarda kullanılabilir. Ayrıca okullarda öğrenci kişilik hizmetleri çerçevesinde yürütülen çalışmalarda kullanılmasının öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişmelerine katkısı olabileceğini düşünülmektedir.
(Arka Kapak)
Stok Kodu
9786053950141
Boyut
195-275
Sayfa Sayısı
105
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2011-02
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat