Ruhçuluk ve ReenkarnasyonBütün Dinlere ve İnançlara Göre

%25
Ruhçuluk ve Reenkarnasyon,Arif Arslan
Dünyaya Tekrar Gelinebilir mi? Dünyaya Tekrar Geldiğine İnananlar Doğru mu Söylüyor Yoksa Psikolojik Sorunları Olan İnsanlar mı? Dünyadaki Eski Medeniyetlerden Günümüz Dinlerine Kadar Ruhçuluk ve Reenkarnasyon Hakkında Neler Söylenmiştir?
Reenkarnasyon inancı, Doğu dinlerinde binlerce yıldır inanıla gelen bir görüştür. İslami açıdan incelendiğinde oldukça çelişkili görüşler içeren bu inanış, son yıllarda ülkemizde de taraftarlar bulmakta, insanlar doğru ya da yanlış olmasına aldırmaksızın, sadece yeni bir inanış olduğu için bu inanca yönelmektedirler. Birçok farklı kültür ve toplumda farklı formlarla inanılan Reenkarnasyon, gerçekte hangi tarihsel köken ve temellere dayanmaktadır?
Belki de en başta bilinmesi gerek konu budur.
Bu eser, teoloji alanında oldukça değerli bir birikime ve hizmetlere sahip olan Arif Arslan tarafından kaleme alınmış, Reenkarnasyon inancını kitabi dinlerin ve eski Roma, Yunan ve Ortadoğu inanış ve görüşleri doğrultusunda incelemektedir. Arif Arslan, halkın bilgisizliğini kullanarak kişisel ya da inançsal açıdan menfaatler sağlamaya çalışan kesimleri de eleştirdiği eserinde gerek İslami içtihatları, gerek Kuranı Kerim'in konuyla ilgili verdiği bilgileri gerekse de bilimsel verileri kullanarak konu üzerine ışık tutuyor. Reenkarnasyon inancı ve bu inancın İslam açısından eleştirisini okuyarak aklınızdaki birçok soruya yanıt bulacaksınız.
Ruhçuluk nedir?
Batı'da ruhçuluk anlayışı nedir?
İslam'a göre ruhçuluk.
İlk yaratılan neydi?
Ruh çağırma ve hipnoz.
Reenkarnasyon nedir?
Eski Mısır, Yunan, Tibet, Çin ve Batı'da Reenkarnasyon inancı.
Kendi arzusuyla geri gelme.
Bedenden kurtulma ve sonrası.
Geri dönme isteği ve ret cevabı.
Ve benzeri birçok sorunun cevabını bu kitapta bulacaksınız.
(Tanıtım Yazısından)
Stok Kodu
9789944174534
Boyut
135-210
Sayfa Sayısı
200
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2008-01
Kapak Türü
Karton Kapak
Kağıt Türü
3. Hamur
Dili
Türkçe
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat